Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy szabadúszó fordító egy...

Egy szabadúszó fordító egy hónapban körülbelül mennyit keres?

Figyelt kérdés

Vannak itt szabadúszó fordítók? Átlagosan mennyit kerestek 1 hónapban?

Kezdőként/2-3 éves tapasztalattal.


2016. febr. 2. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erre szabály.

Van, hogy csőstül jön a munka, különösen, ha már bizonyítottál és ismernek, de van, hogy hetekig nincs semmi.

Ez természetesen nagyban függ attól is, hogy mire szakosítottad magadat, vagy hogy elvállalsz-e mindent, ami jön.

Általában (eleinte) cikkeket, tanulmányokat bíznak rád, és ha elégedettek, jönnek sorban a műfordítások, versek, novellák, néha regények és sokszor szinkron vagy pl. musical is.

Ehhez persze idő, tudás és türelem kell, de főleg az adott nyelv és az adott ország kultúrájának komoly ismerete is.

Pontos helyesírás és mondatszerkesztés mindkét nyelvből stb.

És még így is egyén- és szerencsefüggő a dolog.

De azért sok sikert!

2016. febr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőként nem tudom, mert én régebben kezdtem, mint 2-3 év, de a gazdasági válság vége óta elég jól megy, persze vannak holtidőszakok, de több megbízóm van és mindegyiknél máskor. Tavaly volt ugyan nulla bevételű hónapom is, de a max bevétel egy hónapban 800 volt, az átlagos hónap 400 fölött jött ki. (Ebből KATA adót fizetek havi 50-et, plusz iparűzési, tehát az itt leírtak bruttó összegek.)
2016. febr. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Első vagyok, és én sem mostanában kezdtem, hanem már vagy 15-18 éve.

Pontos fizetést és adórendszert viszont nem tudok Neked írni, mert én nem Magyarországon "működök", hanem egy olyan nyugati országban, ahol már évtizedek óta élek.

A stílusról talán annyit, hogy mielőtt kijöttem, újságíró voltam, talán ez is számít/segít.

2016. febr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!