Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol: ennél a feladatnál mi...

Angol: ennél a feladatnál mi a helyes megoldás? És miért?

Figyelt kérdés

Walking home from the theatre ... .


it started to rain


the play wasn't mentioned


we got thirsty


it was mentioned that we had never seen such a good play


Én azt mondom, mind a 4 jó megoldás grammatikailag. Igazam van? Hiszen az igeidő-egyeztetések megfelelők.


2016. ápr. 1. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Az igeidő-egyeztetés még csak oké, de az "it" meg a "play" nemigen sétálhatott hazafelé a színházból. :)

A harmadik a helyes az alany miatt.

2016. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

1., nem értem, amit írsz.


nyelvtanilag mind helyes, de a 4. nagyon nehézkes és tényleg fura az egyeztetés. itt simán we mentioned... hangzana normálisan. biztos valami nyelvtanfanatikus angoltanár szadista agyszüleménye.

2016. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, ha félreérthetően fejeztem ki magam. A mondatkezdésben nincs alany, két mondatrész alanya megegyezik és az a mondat befejezésében található, márpedig csak "mi" tudtunk hazafelé sétálni, az "it" nem és a "play" is nagyon ritkán szokott ilyesmit tenni.

Akkor lennének nyelvtanilag jók ezek a mondatbefejezések, ha valahogy hangzana a mondat:

- I was // We/They/You/ were walking home from the theatre when it start to rain.

- While we/they/you were walking home from the theatre, the play wasn't mentioned.

- Walking home from the theatre we got thirsty.

- While we were walking home from the theatre, it was mentioned...

2016. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ui.:

"itt simán we mentioned... hangzana normálisan."

Igen, de akkor két helyes megoldás lenne. ;) (szóval muszáj volt kitekerni:)))

2016. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!