Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Külföldön élve hogyan tanuljam...

Külföldön élve hogyan tanuljam meg nagyon jól a nyelvet?

Figyelt kérdés

Angol nyelvterületen élek, de egy olyan részen, ahol elég sajátságos nyelvjárást használnak. Már több mint fél éve kint vagyunk, de még mindig gondot okoz a kommunikáció, gyakran nem értem, mit mondanak, és nekem is nehezemre esik egy épkézláb mondatot összerakni (mondjuk ez hangulatfüggő, néha egész jól megy).

Otthon évtizedekig tanultam angolul, nyelvvizsgám is van, szóval egy tanfolyam már nem hiszem, hogy olyan sokat tudna rajtam segíteni, inkább az élőbeszédbe kéne belejönnöm, de hogyan? Akik voltak ilyen helyzetben, mennyi idő alatt tanultátok meg a nyelvet? Alkalmaztatok valamilyen "praktikát"?

Járok közösségbe amúgy, szóval a lehetőségem megvan a gyakorlásra.


2016. ápr. 18. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:

3 évet éltem kint, szintén angol nyelvterület, nekem is kellett pár hónap mire mindent megértettem. Az angol elő beszéd teljesen más mint amit egy magyar tanfolyamon megtanulsz.

Közösségbe járás, napi ügyek intézése, munkahelyen kommunikáció, ezek mind segítenek. Mi mondjuk Londonban voltunk, ott nagy hátrány hogy sem munkahelyen, sem munka után a pubban nem nagyon tudtunk igazi angolokkal beszélgetni, döntő többség bevándorló és tanulták a nyelvet.

2016. ápr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést tulajdonképpen meg is válaszoltad magadnak: az élő beszédhelyzetet kell keresni.


De ha jársz közösségbe, akkor ez is adott, akkor már csak merni kell megszólalni. Két sör után könnyebben fog menni. (Nem poénnak szánom, sokaknál nagyon jó feszültségoldó a kis mennyiségű alkohol, amire az ilyen szituban szükség is lehet. Attól függ mennyire stresszelős vagy gátlásos az ember.)

2016. ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legjobb " nyelvtanár " maga az élet. Mint írják gyakorolni kell. Majd nem ugyan úgy mint egy kis gyerek. Állandóan, ismételve , kérdezni .
2016. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nulláról indulva kezdtem külföldön nyelvet tanulni. Tv, önkéntes munka plusz nyelvtanfolyam külföldieknek - ez utóbbi volt a leghasznosabb, lévén a sportban mindenki máshonnan jött, így a különböző akcentusokkal is találkoztam.
2016. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!