Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tanuljam...

Melyik nyelvet tanuljam Duolingo-n?

Figyelt kérdés

Az angolt már végigvittem, akkor kb. alapfokig tanított meg, azóta tanárral eljutottam felsőfokig.


Most egy új nyelvet szeretnék tanulni Duolingo-val angolról persze.


A török tetszik nagyon, de mondták, hogy iszonyat nehéz...


Szóval szerintetek?



2015. aug. 27. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy NEKED mi tetszik.


Elöször nézz körül, hogy milyen nyelvek jöhetnek számításba (magyarról vagy angolról), mert csak azok közt tudsz valamit tanulni.


A törökröl eddig nem hallottam, hogy különösebben nehéz lenne, de én saját amgam nem foglalkoztam vele.

Viszont igazán nem látom értelmét, hacsak nem akarsz ott élni, háshol nem sokra mégy vele.

2015. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Olyat tanulj amit tudsz később hasznosítani. Környező nagyobb területen beszélt nyelvek. Pl. német, spanyol.
2015. aug. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak hobbi nyelvtanulás lenne
2015. aug. 27. 13:38
 4/13 anonim ***** válasza:

Angolról a következö nyelveket lehet tanulni jelenleg:


spanyol, német, francia, olasz, portugál, holland, ír, svéd, dán, török, norvég, ukrán, eszperantó. Ezek közül az eszperantó, ukrán és a török az, amit csak igen kevés esetben lehet bármire is használni, a többi értelmesebb.

2015. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor törökül ne is kezdjek el?
2015. aug. 27. 14:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább mást tanulnék. a törökkel csak Törökországban tudsz valamit kezdeni, egyébként nem jó semmire.


Ha enegriát akrsz nyelvtanulásba fektetni, akkor olyat érdemesebb, ami agy sok helyen ismert, vagy legalábbis valami téren jelentösége van.


De a duolingonál nagy elöny, hogy ha nem teszik, akkor abba tudod hagyni minden gond nélkül, és kezdhetsz másikba.


Esetleg megérné megpróbálni a törököt, és mellette egy másik - "hasznosabb" - nyelvet is elkezdeni, és idövel az egyiket tanulni alaposabban.

2015. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az orosz elvileg mindjárt kész van, 98%-nál tart a fejlesztése. Talán azt megpróbálni?
2015. aug. 27. 15:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Az orosz kimondottan érdekes, és hasznosabb is, mert a legtöbb szláv nyelvü országokban is félig-meddig megértik. Ezenkivül elég sok olyan téma van, ahol kimondottan hasznos lehet.


Én is arra várok, hogy kész legyen - szerintem egy-két hónap múlva indul.


Viszont amit te is meg tudsz próbálni, hogy az alapnyelvet oroszra állítod, és angolt jelölsz be tanulni való nyelvnek. Így is tudsz oroszul tanulni, csak eleinte kicsit nehezebb. Én kipróbáltam, meg lehet csinálni. A neten lehet taláni egy csomó virtuális cirill billentyüzetet, azzal tudod az orosz szöveget írni.


De van több oylan oldal a duolingon kivül is, ahol az orosz alapokat (föként a cirill írást) meg tudod tanulni, nem igazán nehéz, pár hét alatt megszokod.

2015. aug. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kipróbálom!


De már tudok cirill betűkkel írni :)

2015. aug. 27. 16:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor nincs gond!


Itt egy cirillbetüs billenytüzet:


[link]

2015. aug. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!