Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen szinonimát tudtok a...

Milyen szinonimát tudtok a kocsma szóra? Amiket gyűjtöttem eddig: talponálló, búfelejtő, késdobáló, söntés, csapszék, taverna, csehó, lebuj, italkimérés

Figyelt kérdés

2016. máj. 7. 09:26
 1/6 anonim válasza:
Helyi lokál :)
2016. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek nem mind szinonímák,hanem már minősíti is a helyet:


Talponálló azt jelenti, hogy állni is lehet, ez akár egy hotdog-ost is jelenthet.


A késdobáló arra utal, hogy nem túl igényes kocsmáról van szó.


A taverna az angol "fogadó" szóból ered, itt szálláshelyet is tudnak biztosítani.


Nem elemzem a többit, de vigyázni kell,hogy mit hívunk szinonímának, mert ha valakinek a kocsmájára azt mondod, hogy késdobáló, akkor nagyon meg tudod sérteni.


Ami jó lehet szinonímának az a söröző,borozó.

2016. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár tökéletesen igaza van a #2. hozzászólónak, elképzelhető, hogy ezt a szinonimaszótár összeállítóival sem ártana tudatni. :)

[link]

2016. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyes helyeken láttam hogy cselesen cukrászdának álcázták
2016. máj. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A késdobáló arra utal, hogy nem túl igényes kocsmáról van szó."


Mért, milyen a "túl igényes kocsma"? kicsit oximoronnak tűnik :D

2016. máj. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben van, akkor a szinonimát tekintsük egy tágabb értelemben vett rokon értelmű szónak, amely laza szálon kapcsolódik a kocsma általános jelentéstartalmához :) Én is értem a különbséget egy késdobáló és egy taverna között, de itt most ne ezekkel foglalkozzunk. A célom az volt, hogy minden olyan kifejezést és megfogalmazást gyűjtsünk össze, ami a kocsma, mint kiszolgáló egység megnevezésére használatos, álljon az az igénytelenségi skála bármely pontján :) bízom benne, hogy így már érthető voltam és elkezdődhet végre ez a fontos, dokumentálási igényű kultúrmisszió :D
2016. máj. 8. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!