Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért vannak annyian az...

Miért vannak annyian az eszperanto nyelv ellen?

Figyelt kérdés

Olvastam itt az oldalon, hogy hülyeség megtanulni, mert munkához nem jó, meg ilyenek. Pedig sokkalta egyszerűbb mint egy etnikai nyelv. Tudományos kutatások bizonyították, hogy az eszperantó tanulás után sokkalta könnyebb megtanulni indoeurópai nyelveket. (Többek között az angolt is) Szinte éveket lehet megspórolni pár hónap eszperantóval, a nyelv tanulás során.

[link]


Akkor mégis miért mondják, hogy haszontalan?

Más nyelvet sokkal nehezebb elsajátítani, főleg ha nincs nyelvérzéke az embernek. Az eszperantó pedig segít benne. Én tuti egy-két hónapot ráfogok szánni, és mellette csinálni az angolt, sokkal könnyebb lesz nekem.


Szerintem ez lenne a módja a nyelv tanulásnak először az eszperanto (vagy ido, interlingua, occidentál, noviall talán még a latin is stb.)

egy fél év, a gimiben, szakközépben. És utána jöhet a német, angol, francia, spanyol stb.



2014. dec. 6. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/126 anonim ***** válasza:
93%
Tény, hogy egyszerű, de szinte sehol sem használják. Mindenhol inkább az angolt használják, német cégeknél meg németet. És mivel a cégek vezetése általában angol vagy német, nyilván ők nem akarnak megtanulni eszperantóul, és mivel könnyen találnak olyan embereket, akik beszélnek angolul vagy németül, így ez fel sem merül bennük. Akkor meg inkább angolul érdemes megtanulni, az sem számít nehéz nyelvnek.
2014. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/126 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nagyon is, hogy nehéz nyelv. Nézzük csak meg a fonetikáját, illetve az igeidők számát, vagyis ahogy írnak. Nem lenne - főleg nekünk magyaroknak, mivel nem idoerópai nyelv- megtanulni előbb eszperantóul, csak úgy az alapokat, és utána foglalkozni az angollal, némettel?
2014. dec. 6. 14:46
 3/126 anonim ***** válasza:
16%
Mert azok, akiknek évekbe telt megtanulni egy nyelvet sokszor nehezen viselik el, hogy másnak sikerült rövidebb idő alatt. Minden áron akarnak valami kifogást találni, hogy miért pont ők csinálták jobban. Nézd csak meg, hogy kik mondják, nem azok, akik nem beszélnek semmilyen idegen nyelvet, hanem azok, akik beszélnek, pl. angolul.
2014. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/126 A kérdező kommentje:

Ez szerintem olyan mint a kondi terem, ott sem úgy csinálod, hogy neki esel a legnagyobb súlyzóknak, egyből. Előbb felkészíted a tested, kisebb súlyokkal de rendszeres gyakorlással, és helyes táplálkozással. Ha már csinálod pár hónapja utána jöhetnek a nehezebb súlyok.


Én is elkövettem ezt a hibát, hogy angolul akartam először megtanulni. És nincs nyelvérzékem mert diszgráfiás vagyok meg ilyenek. nagy nehezen megtanultam a társalgási szintet. És nem sokára közép szinten leszek.

ha eszperantóval kezdtem volna 2-3 hónapot, már felsőfokúnál járnék angolból, szerintem.

2014. dec. 6. 15:06
 5/126 anonim ***** válasza:
93%

A nyelvek tanulásánál az a legnehezebb, hogy a nyelvtani szabályok alkalmazását megtanulják. Az eszperantó ebben NEM segít, és nem ok nélkül nem terjedt el a világon.

Ha olyan jó lenne, akkor sokkal többen beszélnék.

2014. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/126 A kérdező kommentje:
#5 ez nem egészen igaz. Nézd csak meg az eszperantóban is megtalálható a semleges, hím, nő nem. Illetve sok dolog amely az indoeurópai nyelvtanokra jellemző.
2014. dec. 6. 15:12
 7/126 anonim ***** válasza:
17%
Azt még elfelejtettem írni, hogy mivel lehet belőle nyelvvizsgát tenni, ezért sokan a könnyű nyelvvizsgaszerzést látják benne, ezzel együtt a nyelvet szidják, miközben elég sokan vannak, akik azért tanulták meg, mert tetszik nekik a nyelv. Ez meg szerintem sértő számukra. 3. voltam.
2014. dec. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/126 anonim ***** válasza:
97%

"Nézd csak meg az eszperantóban is megtalálható a semleges, hím, nő nem. Illetve sok dolog amely az indoeurópai nyelvtanokra jellemző."

Ez pl. teljesen felesleges elem a nyelvben, ha már alkotnak egy mesterséges nyelvet, annak célja az egyszerűség lenne.


A természetes nyelvekben nyilván még nagyobb számban vannak bonyolult szerkezetek. Ezeket nem lehet hamar megtanulni, de nem is mindenképpen szükséges. A magyar nyelvoktatás egyik legnagyobb problémája, hogy a nyelvtan részleteire próbálnak megtanítani, pedig inkább a kommunikációra kellene. A nyelvtan közben úgyis kifinomul magától is.


A németben pl. a 3 nem annyira bonyolulttá teszi a nyelvet, hogy még az anyanyelvi németek sem tudják mindig, hogy melyik szó milyen nemű. Munkám során 20-25 fős német csoportokat oktatok, volt pl. mikor nem jutott eszembe egy szakkifejezés többes száma, megkértem őket, hogy segítsenek ki, de egyikük sem tudta. De attól, hogy ilyeneket nem tudunk, még tudunk kommunikálni.


Elismerem, hogy az angol igeidők nem könnyűek, de ha az ember megérti egyszer, hogy mi a különbség a simple, a continuous és a perfect alakok között, illetve azt, hogy ezeknek van pl. jelen és múlt idejű alakjuk, akkor az alapokat már érti. Aztán lehet tovább fejlődni. És hiába akarnánk elterjeszteni az eszperantót, az anyanyelvi angolok nem lesznek hajlandóak megtanulni (általában más idegen nyelvre sem nagyon hajlandóak), mert nekik kényelmesebb az, hogy mindenki más tanuljon meg angolul. A világ most így működik, nekem sem tetszik, de sajnos nem hiszem, hogy pont mi fogjuk tudni ezt megváltoztatni.

2014. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/126 anonim ***** válasza:
87%
Az eszperantó egy mesterségesen megalkotott baromság. Ha már elkezdek nyelvet tanulni, akkor megtanulok egy olyan nyelvet, amit milliók beszélnek, nem pedig egy ilyen kamunyelvet.
2014. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/126 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sincs semmi értelme az eszperantó nyelvnek. Egy mesterségesen megalkotott valami, ami azért lett ilyen felkapott, mert könnyű vele nyelvvizsgát szerezni, de sok egyetemen már nem fogadják el (vagy nem fogják elfogadni) ezt a nyelvvizsgát, szóval megint csak értelmetlen. Nekem sincs akkora nyelvérzékem, mégis angolból nagyon könnyen eljutottam a nyelvvizsgáig, és most a némettel szenvedek.
2014. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!