Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Írnátok nekem pár francia...

Írnátok nekem pár francia (alap) mondatot kiejtéssel együtt?

Figyelt kérdés

Nyáron úgy tűnik, hogy eljutok Párizsba, de egy szót sem tudok franciául. Angolul beszélek (elég jól), de úgy tudom, nem sokra megyek ott vele. Tudom, hogy ha most írtok pár mondatot, attól még nem fogom megérteni, hogy mit felelnek rá, de elgalább magamat meg tudnám értetni egy minimálisan.

Olyanokra gondolok, hogy pl. Kérek egy zsömlét, kérek egy teát, merre van a mosdó, merre van az xy utca, stb. ilyen nagyon alap dolgok.

Esetleg azt nagyon megköszönném még, ha tudnátok egy olyan oldalt linkelni, ahol el van magyarázva a kiejtés, hogy tudjam magamtól is, hogy kell kiejteni egy ismeretlen szót. Én sajnos csak a divatcégek neveit ismerem :) Bár abból ki tudok következtetni ezt-azt (kiejtésileg), de elég bizonytalan vagyok benne.


2010. ápr. 12. 14:41
 1/5 anonim válasza:

Szerintem akkor jársz a legjobban, ha veszel egy Francia kisokost.. Én olaszul így tanultam meg, plusz anyám besegített.

Ezzel nem kioktatni szeretnélek, csak javaslom:)

2010. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

süt a nap


il fait du soleil


il fe dü szolejl


csak ezt tudom franciául :D

2010. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Réti bubuzér ***** válasza:
Ne parázz, Párizsban angolul is elleszel. Én próbálkoztam egy ideig francisul, de hamar belátták, hogy nem megy, és váltottak angolra. Ott nem teljesen igaz ez a francia sztereotípia.
2010. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Francia, Magyar, Kiejtés

Bonjour, Jó napot, bonzsúr

Bonsoir, Jó estét, bonszoár

Salut, hello, szálü

Au revoir, viszontlátásra, o rövoár

Merci, köszönöm, merszi

De rien, szívesen, dö rien

Désolé, sajnálom, dézolé

Pardon, elnézést, pardon

Ca va?, Hogy vagy? sza va?

Ca va. jól vagyok, sza va



[link]

[link]

[link]

2010. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkiek, az utolsónak pedig külön hatalmas köszönet, nagyon sokat segített! Első, neked pedig megfogadom a tanácsodat, nem is jutott eszembe ez a kisokos dolog :) Ezekben ugye a kiejtés is benne van?

Amúgy Párizsban tényleg nem csinálnak úgy, mintha nem értenék az angolt? Mert akkor nyugodtabb vagyok, hogy megértetem magam :) Eddig csak olyan országban voltam, ahol valamennyire meg tudtam mukkanni, vagy értettek angolul, és kicsit tartottam tőle, hogy csak állok ott, mint valami kuka.

2010. ápr. 12. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!