Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudtok gyorsan idengen...

Hogyan tudtok gyorsan idengen szavakat megtanulni?

Figyelt kérdés

Én finn ynelvet tanulok és egymás után írom a szavakat igy probálom megtanulni. Sokat segit az instagtam is. Képek + írás.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. aug. 27. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne szavakat tanulj hanem mondatokat aminek értelme van. Könnyebb úgy megtanulni.
2016. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmi ertelme szavakat tanulni.

Mondatokat, de minimum szokapcsolatokat tanulj (mert pl. hiaba tanulod meg a "csókolni" iget ha nem tanulod meg melle az adott esetet), mert rovidke mondatok azonnal berogzulnek. En Ankit hasznalok, illetve az ot ev ot nyelv oldalon is vannak jo tippek.

2016. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a finnben nagyon vicces szavak vannak, nekem mindig eszembe jut egy idegen szóról egy általam már ismert bármilyen nyelvű szó, és ha kitalálsz egy jó sztorit, akkor könnyű megjegyezni. egy kicsit közönséges példa a punakapina, ami vöröslázadást jelent :') jó volt vizsgázni ezzel a szóval férfi oktatónál
2016. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!