Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Minden finn motyog, vagy van...

Minden finn motyog, vagy van aki rendesen kiejti a szavakat?

Figyelt kérdés
Idén nyáron több finn evangélikus lelkészt hallottam beszélni finnül. Annyira motyogtak, hogy alig lehetett bármit megérteni abból, amit mondtak. Minden finn motyog, vagy csak én fogtam ki két szerencsétlent?

2016. aug. 28. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, te egyszerűen nem tudsz finnül. Ezért összefüggéstelen karattyolásnak vélsz értelmes, artikulált szöveget. Talán még az sem tudod, hogy minden nyelv másképp artikulál. A kínai például vagy húszféle sz hangot tud kiejteni, amit te egyféleképpen hallasz, ha mégse, esélyed sincs kiejteni.
2016. aug. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké tényleg csak most kezdem tanulni a nyelvet. Az énekben nagyon jól hallhatók a hangok. De beszédben motyognak ez miért van??
2016. aug. 28. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Finnország nagyon nagy ország, sokféle területi nyelvjárás van, és sokféle akcentus is. Vannak specifikus dolgok, de vannak egyébként személyes jellegzetességek is, könnyen lehet, hogy ez az ember így beszél és kész. Akiket én hallottam, mind érthetően beszéltek, sőt, volt egy finn tanárunk, aki úgy mondta a szavakat, még az egyszerűeket is, mintha énekelne és lenyelt volna valami lassító bogyót :D Szóval ez ne riasszon el, egy ember még nem a világ vége.
2016. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Itt élek Finnországban, és tényleg motyogásnak tűnhet, ha nem beszéled a nyelvet ( még én sem tanultam meg )

Ez csak ezért van, mert mindenki szlenggel beszél (főleg ahol én élek)

Mindent lerövidítenek, így hiheted azt, hogy beszélsz finnül, ha beszélgetésbe kerül rájössz, hogy nem, nem tudsz finnül.

2016. szept. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!