Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tanulta már meg valaki itt...

Tanulta már meg valaki itt önerőből az angol nyelvet?

Figyelt kérdés

úgy értem hogy mindenféle tanfolyamok és oktatás nélkül?

otthon könyvekből/interneten keresztül?

lehetséges ez?

azért kérdem mert én általános iskola 2.osztályától egészen 8.-adikas koromig angolt tanultam,de aztán abbahagytam és ahogy azt tudjuk a magyar iskolák nyelvoktatás szempontjából nem éppen a legkiemelkedőbbek...tehát nem tanultam meg (rengeteg hiányosságom van),most 11.-es vagyok és 9.-óta németet tanulok.Próbálom itthon az angolt is közben tanulni,de nemtudom menni fog-e egyedül?!

előre is kössz a válaszokat!


2010. ápr. 22. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
a kiejtéshez muszáj angol nyelvű szöveget hallgatni
2010. ápr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én középiskola 2. osztályában kezdtem el tanulni angolul, de addigra már szinte majdnem tökéletesen tudtam, a hallott, olvasott szöveget megértettem, írni is tudtam, csak még a kommunikáció nem ment, és ezt csak úgy hogy rámragadt innen-onnan, sokat olvastam angol nyelven, eleinte szótárral, később már nem volt rá szükség, és sok filmet néztem angolul, magyar felirattal, most meg már lassan a felirat sem kell :) de ez mondjuk beletelt 1-2 évbe. csak a kommunikáció részét nem lehet szerintem egyedül megtanulni, de azt gyakorolhatod barátokkal, vagy megkérsz egy angoltanárt, szerintem szánna rád biztos naponta pár percet. Egyik barátnőm is így csinálta hogy javítsa a kommunikációs képességét, ha jófej a tanár belemegy.

Nem olyan nehéz nyelv az angol, sokat kell gyakorolni és akkor menni fog :)

2010. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, jómagam :-))
2010. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én gimiben tanultam 4 évig, és most 23 évesen magamtól újrakezdtem. Angol nyelvű filmekből (felírattal), könyvekből, tv-ből szerintem könnyen lehet tanulni, és viszonylag gyorsan rád ragadnak a kifejezések, plusz a kiejtést is hallod. Persze, ha nyelvvizsgára készülsz, érdemes elmenni párszor tanárhoz, mert vannak olyna dolgok, amiket nem egyszerű egyedül tanulni (pl. levélírás). De ha csak arra kella tudás, hogy megértsd az angol szövegeket, akkor a fent felsoroltak tökéletesek.
2010. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

www.livemocha.com

Van fizetős és ingyenes része is.

2010. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!