Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol felsőfokra önerőből hogyan?

Angol felsőfokra önerőből hogyan?

Figyelt kérdés

Angolból sajnos még csak egy középfokú nyelvvizsgám van, de szeptemberben szeretnék felsőfokúzni. Középre is autodidakta módon tanultam, mindenféle külső segítség nélkül. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módszereket tudnátok ajánlani, amivel gyorsan fel tudok készülni.

Nyelviskola és magántanár kilőve, és lehetőleg inkább az internetre támaszkodva szeretnék készülni.


2010. jún. 16. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

hű, kemény vagy, minden elismerésem, hogy önállóan készültél fel a középfokra! soha senki nem tanított előtte?

És melyik vizsgát csináltad meg? én is most állok középfok előtt, de én egy magán tanárhoz járok egy éve, előtte soha nem tanultam angolul.

Sajnos önálló készülésre nem tudok tanáccsal szolgálni...

2010. jún. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
torrent, angol filmek, angolul
2010. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Harmoka ***** válasza:
80%

Szerintem olvass angol nyelvű ujságokat, nézz angol nyelvű tv műsort ill. filmeket, hallgasd a BBC adását (az INFO rádión éjféltől van adásuk), a neten van egy 5 perc angol nevű oldal lehet hogy ott is van a felsőfokhoz való anyag.

Be lehet regisztrálni és kapsz anyagokat.

2010. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

elsőnek: gimnáziumban még annak idején tanultam másfél évig angolt... de te is tudod mennyit ér az. :)

2010. jún. 16. 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Én is csak az angol nyelvű beszélt és írott médiát tudom javasolni.

- Olvasás közben szótárazz, bővüljön a szókincs, és szokd a mondatszerkezeteket.

- Beszédhallgatás közben szintén mondatszerkezeteket lehet jól figyelni, illetve szófordulatokat és gyakori mondásokat.

- Keress teszteket a neten. Sok sikert! :)

2010. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Legegyszerűbb ha kimész külföldre. Nincs nagyobb élmény, és kint még munka is van, ha kell!
2010. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

youtube-on van egy olyan sorozat, h. "mister duncan englis lessons"

szerintem nem rossz

2010. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Felsőfokra méginkább csak autodidakta módon lehet eljutni. A felsőfok a középfoktól a szókincsben különbözik, míg a középfok 3-5 ezer szó, a felsőfok inkább 10-15 ezer. Állíts össze és magolj szó-listákat, vegyél nyelvvizsga-tesztkönyvet és magold belőle a frázisokat, szólásokat. Ami pedig a legfontosabb: sokat kell olvasni színvonalas szövegeket. A filmnézés alkalmas lehet a beszédértés fejlesztésére, bár másra nem.
2010. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Angol nyelvtanár vagyok (azaz voltam, de ez itt most mindegy :) ) Nem lehetetlen az egyedül készülés, igazából csak akarat kérdése. A beszéd gyakorlásához viszont nem ártana tanár.


Vegyél egy upper-intermediate, majd egy advanced illetve proficiency szintű tankönyvet, ez legyen az alap (az Upstream sorozat szerintem nagyon jó!)

A gigapedia.com -ról (azt hiszem, csak gmailes címet fogad el regisztrációnak) sok tankönyvet le is tudsz tölteni, munkafüzettel, hanganyaggal együtt, így önállóan is fel tudod dolgozni.


A szóbelihez vegyél egy 1000 kérdés, 1000 válasz jellegű (nem muszáj pont azt), a témákat feldolgozó könyvet. Ez az egy,amit egyedül nem tudsz gyakorolni, legalább heti egy órára lehet, el kellene eljárnod egy tanárhoz. Ha semmiképp nem megy, kérd meg egy (hasonló nyelvi szinten levő) barátodat, hogy gyakorolja Veled a beszédet, pl. szituációkat, párbeszédet, vagy egy téma kifejtését) és vegyétek fel magnóra, majd visszahallgatva elemezzétek ki a hibákat.


Emellett olvass angolul, pl. híreket, vagy bármilyen honlapokat, könyveket, ami érdekel (gigapedián egy csomó van, újságok is, pl. az Elle számai, ha érdekelnek a magazinok), nézz filmeket eredeti nyelven, fordítsd le a kedvenc számaid szövegét (főleg ha szövegileg igényes zenét hallgatsz).

2010. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fontos a felsőfok, határidőre? Mert szerintem jobb, ha az életed részévé teszed az angol nyelvet (nem nehéz, mindenhol találkozni vele), angolul gondolkozol magadban. Én se tudtam sose tanárral / iskolában angolt tanulni, csak így.
2010. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!