Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek a spanyol nyelvnek...

Szerintetek a spanyol nyelvnek vehetem valami hasznát munkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

spanyol barátnőm van és megvan a motivációm, hogy megtanuljam a nyelvet...

(Szoftverfejlesztő vagyok)


2016. szept. 18. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Objektíven nézve a spanyol a második leghasználhatóbb nyelv a világon. Jelenleg a dél- ill. közép- amerikai országok, valamint Spanyolország gazdasági helyzete... "nem túl decens" mégis olyan embertömegről, kultúráról és gazdasági potenciálról van szó, hogy minden túlzás nélkül nevezhetem hasznosnak a spanyol nyelv ismeretét.
2016. szept. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Ha megy mellette az angol is, akkor igen. Egy spanyolul tudó kollégám most váltott munkahelyet, az új helyén nettó 300 felett fog kapni csak azért, mert tud spanyolul. Mivel viszonylag kevesen beszélik az országban, az ügyfélszolgálatokon is jól fizetnek érte (pl. spanyolos IT support)
2016. szept. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

Valaki ősellensége a spanyol nyelvnek ezen a fórumon, minden választ lepontoz, amiben a spanyol nyelvről pozitívan nyilatkoznak. :D


A tényszerű valóság azonban az, amit az első két válaszoló is írt: az angol után egyértelműen a spanyol dominál globális viszonylatban, illetve más relációkban, de hasonló súllyal az orosz és az arab. Akár tetszik, akár nem.

2016. szept. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!