Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelveket a legkönnyebb...

Melyik nyelveket a legkönnyebb / legnehezebb megtanulni?

Figyelt kérdés

Szerintem legkönnyebb angol és német.

Legnehezebb japán és francia.



2016. okt. 23. 17:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

Magyarként könnyű a finn?? Ne nevettess. :) Megint egy részrehajló finnugorista. :D Közünk nincs a finn nyelvhez...


A sumer, az ujgur nyelvekkel a magyarnak több ezer szótő egyezése van.


Ellenben a finnből szinte semmit nem értünk, csak erőltetett pár száz szótő hasonlóságot találtak.


Ráadásul a finn nyelvtan elég nehéz, nekünk magyaroknak is.

2017. okt. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

#11 Igazad van, fogalmazhattam volna pontosabban, mivel egy magyar embernek általánosan KÖNNYEBB megtanulnia finnül, mint egy angolnak.


"Közünk nincs a finn nyelvhez..."

Sokkal több közünk van hozzá, mint gondolnád. Annyi nyelvrokonsági elmélet van mint a pusztulat, ennyi még egy "profit" is bizonytalanságba lökhet,

( [link] és ezek közül egyenlőre az a fránya kis finnugorizmus a legfeltérképezettebb, de ennek ellenére még ez is egy halvány iguánafing ahhoz, hogy makacsul beékelhesse magát az elfogadás falába. Ajánlom számodra a következő lap kritikai részének az elolvasását és az azon való elgondolkozást: [link]


(És amúgy hiába vannak szótőegyezések tömkelegével, bármely rokonságról (esetünkben a sumerről) beszélünk is, ez még közel sem a komplex nyelvet, és az ebből eredeztethető nyelvrokonságot jelenti, ráadásul a nyelvcsalád sem ugyan az...)

2017. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%

Tévedsz. A számos magyar, szándékosan elnyomott kutatási eredmény mellett ezekhez hasonló OLASZ, TEHÁT RÉSZREHAJLÁSTÓL MENTES kutatási eredmény van:


a finnugorizmus TÉVES MIVOLTÁNAK bizonyítására.


Például az olasz, nemzetközileg méltán elismert nyelvészprof:


Angela Marcantonio munkája:


- Angela Marcantonio, olasz nyelvészprofesszor,


aki a római La Sapienza Egyetemen történeti és uráli nyelvészetet tanít.

Az alábbi, több, mint 500 oldalas szakkönyvében,

amelyben csak az irodalomjegyzék kb 50 oldalt tesz ki,

-mely műve alapos megértéséhez szükséges nyelvészeti alapismeretekkel rendelkezni-,

bebizonyítja, hogy a finnugor nyelvrokonság hamis és alaptalan hipotézis,

téves feltételezés:


Angela Marcantonio: "Az uráli nyelvcsalád, Tények, mítoszok és statisztika",

Magyar Ház KFT (kiadó), 2006,

ISBN 963 9335 290

(tehát magyarul is megjelent e műve.)


Vagy pl arra nézve tudományos, nemzetközileg elismert tény egy másik olasz nyelvészprof:

Mario Alinei kutatásából, aki bizonyította, hogy az etruszk nyelv és kultúra az ősmagyar néptől és a magyar nyelvből származik:


- Mario Alinei nyelvész, a nyelvföldrajz és dialektusok kutatója, az Utrechti Egyetem emeritus professzora,


az alábbi művében:

"Ősi kapocs: A magyar-etruszk nyelvrokonságról", Allprint kiadó, Budapest, 2005 ISBN 9789639575127

(tehát magyarul is megjelent e műve.)


És tudnám sorolni még a tudományos tényeket, az mta hazugságaival szemben...

2017. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Van itt vagy 10 oldal, akik vitatkoznak egymással ebben a témában, mindenki mást vall. Te például a magyar-török (altáji) nyelvrokonságról mit gondolsz? Annak a követői ugyan úgy szidják a finnugorizmust mint a többiek, csakúgy mint mondjuk a te álláspontodat, de nekik más bizonyítékaik vannak. Senkinek sincs teljesen igaza, senki sem jelenthet ki tőbiztos igazságot. Az egymással vitatkozó oldalak közül sok tudhat magáénak bizonyítékokat (amiket sokszor nem lehet cáfolni, de éppen bizonyítani se, de vannak további variációk is), amik éppen nem is ütik de nem is éltetik a másikat.


Állóháború van, barátom. És megmondom neked, hogy ez az állóháború állandó is lesz, folyton veszekedő ellenfelekből fog állni, mindörökké. De mindenesetre már tudom, hogy mit fogok olvasni következőnek...

2017. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
9%

Előző: átlátszó a trükköd, mind ezt csinéálja, aki a magadfajták:


ha túl erős ellenérvet zúdít valaki a nyakatokba, mint jelen esetben én, az olasz nyelvészprofokkal, akkor az új reakcióddal a következőt sugallod:

"áááh, izé, hehe, egyezzünk ki egy döntetlennel.. lehet, hogy nincs egészen igazam, hehe izé, de lehet, hogy neked se, hehe, izé... :)"


Tessék inkább vagy hallgatnod, vagy pedig végigtanulmányozni az általam tegnap itt megadott Angela Marcantonio 500 oldalas kötetét úgy, hogy meg is értsd.


Ha képes vagy erre, majd akkor próbálj kiállni a finnugorista elméletek mellett.

Garantálom, hogy nem fog sikerülni neked se érvelned a finnugorizmus mellett,valós érvekkel, ahogy eddig soha senkinek se sikerült - bár a sikeresség látszatát fenntartják ma is sajnos, hivatalosan. Aljas, nemzetellenes, magyarellenes érdekekből kifolyólag.

2017. okt. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Készülj! :)
2017. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Felvidéki vagyok, de anyanyelvem magyar. Ugye nekem a szlovák miatt könnyebb volt megtaulnom csehül (szinte ugyanaz a két nyelv) és oroszul, bár ott az írással kicsit megyűlt a bajom.

Egyetemen latinul tanultam, amit viszonylag könnyen tudtam megtanulni, bár csak középfokon, de én elégedett vagyok vele.

Németül és angolul iskolában tanultam, és mindkettő jól megy, bár nekem az angol nehezebb volt a kiejtés miatt. Még mindig akcentussal beszélem, amit rendszerint francia akcentusnak hisznek (Észak- Németországban élek és néha angolul kell beszélnem).

Ezen felbuzdulva próbáltam franciául tanulni, de nem tudom kimondani a szavakat. Annyira belém lett tuszkolva a répa , retek, mogyoró mondóka, hogy nem áll rá a szám a franciára.

Aztán nekiálltam az arabnak, ami szintén nehéz és sokszor hibásan ejtem ki a szavakat, de sok gyakorlással már eltalálom a helyes kiejtést. Egész logikus nyelv, bár sok a hasonló szó és a nyelvtannal is meggyűlik a bajom.

Jelenleg a dán nyelven (Dánia közelsége miatt) gondolkozom, de az is lehet, hogy inkább ázsiai nyelvet próbálok ki.

2018. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%
A legkönnyebb az anyanyelvet megtanulni. A legnehezebbről nem tudok, az sok mindentől függ.
2018. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
46%

"Melyik nyelveket a legkönnyebb / legnehezebb megtanulni?"


Itt először is azt kell tisztázni, hogy van-e egy nyelvnek abszolút nehézsége, vagy minden csak relatív, tehát az anyanyelvedtől függ. Én az előbbi mellett vagyok, de egyetemeken tanító nyelvészek is osztják az első véleményt, úgyhogy már ezen a ponton nehéz erre a kérdésre válaszolni.



"Egy ilyen kérdést csak relatív értelemben, az anyanyelvünk és egy adott nyelv viszonylatában lehet megválaszolni és még úgy is csak fenntartásokkal, hiszen ahány ember, annyiféleképpen birkózik meg azzal az emberfeletti kihívással, hogy az igen komplex kommunikációs képességét – ez az egyik legmeghatározóbb tulajdonság, ami emberré tesz minket – maradéktalanul felépítse egy másik nyelvben. "



Nyelvérzék létezik, és eltérő emberenként. A kérdés nyilván az, hogy azonos nyelvérzékkel megáldott emberek nagy átlagban mely nyelveket találják könnyebbnek.



"Milyen messze esik két nyelv – nyelvtanában, vizuális szóképeiben, "gondolkodásmódjában" - egymástól? Minél távolabb, annál nehezebb lesz megtanulni, és teljesen mindegy, hogy A-ból B-be megyünk vagy fordítva – Bp. Londontól ugyanúgy 1700 km-re van, mint London Bp-től."



Na, ez hülyeség. Jó, nyilván van benne igazság, de nem teljesen igaz ez oda-vissza. Hallgass meg egy angolt, aki megtanult oroszul, meg egy oroszt, aki megtanult angolul. Az angolul megtanult orosz fog jobban beszélni. Még jobb példa a japán. A japánnak olyan zárt a hangrendszere, hogy a nyelvek többségével gondja lesz, ezzel szemben valszeg egy külföldinek ennél könnyebb elsajátítania a japán kiejtést.



Szokták azt mondani, hogy ami adott nyelvben egyszerű, az a másikban bonyolult, tehát pl. az angolban amit nyersz a ragozás hiányán, azt elveszted a kiejtés nehézségén. Én ezzel sem értek egyet, szerintem igenis van olyan nyelv, ami több szempontból sokkal nehezebb vagy könnyebb, mint egy másik. Nincs az az összehasonlítás, ahol a maláj nyelv vagy valamelyik kreol nehezebben tanulható, mint a szanszkrit. Szerintem igenis létezik olyan skála, ami szerint tetszőleges anyanyelvű ember számára adott nyelv nehezebb vagy könnyebb. Magyarán létezik a nyelveknél objektív tanulhatósági nehézség. Nincs erre statisztikai adatom, de a nyelvtanári tapasztalat ezt mutatja. A világ nagy részének a spanyol könnyebb lesz, mint mondjuk az arab, egyszerűen azért, mert kevesebb bonyodalom van benne.


Én hajlok egyébként arra a következtetésre, hogy minél archaikusabb egy nyelv, annál nehezebben tanulható, annál több benne paradigma, a magolnivaló, az alaki gazdagság. A sok változáson átment nyelvek és a kreolok meg egészen egyszerűen, áramvonalasan működnek.



"Szerintem legkönnyebb angol és német.

Legnehezebb japán és francia."


A világon van kb. 6-7 ezer nyelv. Te mindet megvizsgáltad, hogy ezt így tudod?



"Tehát ha mondjuk egy angol borzasztóan nehéznek találja a magyar nyelvet, akkor ne legyenek illuzióink: nekünk, magyaroknak ugyanilyen nehéz az angol nyelv. Igenis, nagyon nehéz – itt a GYIK-on ugyan kigyilkolhatatlan az a sztereótípia, hogy "az angol a legkönnyebb". Persze, a "turista angol" az az egyik legkönnyebb, viszont egy igazi C1/C2 szintű angol (nem egy nyelvvizsgára ideig-óráig "felturbózva", hanem valódi, tartós, állandóan használt tudásként!), az egyik legnehezebb."



Ez világos, de ettől még nem lesz a magyar ugyanolyan egyszerű vagy nehéz egy angolnak, mint az angol egy magyarnak. Bár a magyar nehézsége is bődületesen túl van dimenzionálva, ezt nem győzőm hangsúlyozni.

2018. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!