Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azért hívják sok más nyelven...

Azért hívják sok más nyelven az országot úgy, hogy Hun-nal kezdődik, mert a Hunor és a Magor legendájából a Hunort vették alapul, és mi meg a szlávok Magyar-nak, mert mi meg Magort vettük alapul?

Figyelt kérdés
Igazából ebbe azután gondoltam bele, miután általánosban tanultuk ezt a legendát, csak azóta nem igazán kérdeztem meg hozzá értő emberhez...
2016. nov. 19. 20:55
 1/4 A kérdező kommentje:
*embert
2016. nov. 19. 20:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha érdekel a valódi etimológiai magyarázat, megtalálod a neten.

2016. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a Hun-nal kezdödö név eredete a francia nyelvböl indult
2016. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: Nem.

Hosszabban: Nem, sőt, néhány nyelvben inkább un-nal kezdődik (finnben 'Unkari', németben 'Ungarn', skandinávoknál is.)

Én úgy tudom, hogy a török onogur szóból ered, amit ránk használtak (érdekes viszont, hogy ma "Madzsarisztánnak" hívják Magyarországot [nem tudom, hogy írják]). Aztán később innen vették át azok, akikkel nem volt annyira szoros kapcsolatunk (mivel a szomszédaink hasonlóan hívnak minket.)

Bocsi, hogy nem egy nyelvész előadás, javaslom, hogy hiteles forrásokon nézz utána a neten.

2016. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!