Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol nyelvben tényleg...

Az angol nyelvben tényleg létezik ilyen szabály vagy ez csak valami agyament baromság?!

Figyelt kérdés

Nekem ez utóbbi rémlik inkább, mert - lehet, hogy az én hibám - de még sosem hallottam ilyen szerkezetet.


Íme: [link]


2010. ápr. 30. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem agyament, van ilyen. Legfeljebb nem tanítják az első négy évben. A honlap megbízhatónak néz ki.
2010. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom mi az a gerundium, de olyan és ahhoz hasonló mondatokat használunk az angolban.


"I doesn't like your dog's barking"-ez hibás, remélem nem kell mondanom miért

2010. ápr. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

"I doesn't like your dog's barking."


Ez tényleg baromság, és joggal röhögnek körbe bárkit, aki ilyet mond. A "my being late" még elmegy, néha tényleg használják, de "I" után "doesn't", az abszurd. Ez is előfordul ugyan néha, de kb. olyan, mintha ma magyarul azt mondanád, hogy "Voltam vala..."

2010. ápr. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Az "I doesn't like" nyilvánvalóan elírás, attól még a szerkezet létező, nem a kisujjukból szopták.

1.

2010. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na jó, de barátnőm, aki még sosem hallott ilyenről, és megtanulja így, hogy "I doesn't like", akkor jól főbe lövik majd vizsgán. Szerencsére van már olyan szintű az angol tudásom, hogy figyelembe véve a sok barom kivételt, ezt azért mégis túlzásnak találtam :) Na akkor jól van :) Köszönöm.
2010. ápr. 30. 10:08
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
A Blackbird elég jól elmagyarázza a gerund-os és infinitiv-es igéket. Az I doesn't like nyilvánvaló elírás, aki túl van élete első két db angolóráján ezt észreveszi. Szóval a barátnőd ha nyelvvizsgára készül akkor egyrészt a gerundról másrészt meg a present simple képzéséről hallott már.
2010. ápr. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem szabály, csak egy elírás... de jó eltt volan, ha akérdésben nyílvánvalóvá teszed, hogy most egyáltalán mi is a kérdés.
2010. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
nem lövik főbe...mert nem elírás
2010. ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Magyarázd meg kérlek, hogy miért ne, ne titkold el a nagyérdemű elől ezt a világszenzációt.
2010. ápr. 30. 13:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Ti itt egy sajtóhiba miatt lehülyéztetek egy hasznos, gazdag tartalmú oldalt, én meg vettem a fáradságot, hogy írjak nekik egy levelet és lám: 3 nap alatt már ki is javították. Volt "I doesn't", nincs "I doesn't"!

1.

2010. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!