Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanulhatnék meg jobban...

Hogyan tanulhatnék meg jobban angolul?

Figyelt kérdés

Sajnos általános- és középiskolás éveim alatt a tanáraim nem igazán tudtak felkészíteni még az érettségihez sem angolból, így jópáran különtanárhoz fordultunk egyáltalán az érettségi sikeres elvégzéséhez is. 7 hónap alatt felhoztam magam középszintre, így meg is lett a nyelvvizsgám 12. végére.

Azóta (3 éve) nem foglalkoztam vele aktív szinten, csak passzívan. Ez alatt értem azt, hogy az érdeklődési körömbe tartozó blogokat, youtube-videókat napi szinten látogattam. Érdekelt, értettem még úgy is, ha csak a hangjukat hallom. Mégis nehezemre esik megszólalni és ha nem az érdeklődési körömben nézk videókat, vagy akár más akcentusú vloggert, alig értek valamit, csak becsapom magam azzal, hogy mutatja a dolgokat, így azt hiszem, hogy értem is, de nem. Filmeket sem tudom felfogni, felirattal vagy anélkül. Bár észrevettem, hogy felirattal sokkal nehezebben értem meg.

Idén szeptemberben kezdtem a mesterképzést, amikor rájöttem, hogy a területemen az angoltudás a többiekhez képest kimagasló fizetésben részesül.

Egyébként is már nagyon zavar, hogy sokat szenvedtem az angollal, mégsem tudom rendesen elmagyarázni, hogy kell elmenni a Hősök terére. Persze megértik, de érzem, hogy jobban ment volna, ha előtte átgondolhattam volna és leírhatnám.

Bár dolgozom egyetem mellett, de azt a továbbképzéseimre szeretném fordítani, így ki vannak zárva a további magántanárhoz járások és társaik.

Köszönöm szépen a válaszokat! :)



2016. nov. 27. 15:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos a beszédet egyedül nehéz gyakorolni, ehhez jól jöhet egy ismerős, akivel gyakoroltok.

Én is érzem, hogy kopik a tudásom, ezért néha a barátaimmal angolul beszélek, addig is gyakorlunk. Ugyan írod, hogy nem akarsz tanárhoz járni, de annál hasznosabbat nehezen tudok elképzelni. Amennyiben nincsen kivel ingyen gyakorolni, és valóban komolyan gondolod, a tanár az egyetlen megoldás.

2016. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!