Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nektek tetszik a cigány nyelv?

Nektek tetszik a cigány nyelv?

Figyelt kérdés
A környezetemben egyre többen tanulnak lovári és beás nyelvet. Értem Én, hogy nyelvvizsgára szükség van a diploma megszerzéséhez, és az egyik legkönnyebben elsajátítható nyelv. De ezek a nyelvek egy országban sem hivatalos nyelvek. Egy olyan nyelvvel, mint az angol vagy a francia, vagy a spanyol vagy az arab pedig össze sem lehet hasonlítani beszélők száma szerint. Miért tanulják mégis egyre többen? A hangzása miatt? Szépnek tartjátok?

2016. dec. 22. 11:28
 1/7 anonim válasza:
20%

Dicsak de sukár kérdés more

Naon kamaftuzom a cigány nyelvet buksi

2016. dec. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Csak a diplomához kell.


Ha a bantu nyelv egyszerűbb lenne és el is fogadnák a diplomához, akkor nem tanulna senki cigányul.

2016. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ritka ronda nyelve. Szégyen, hogy diplomához ilyeneket is elfogadnak. Én csak angol, német, francia, olasz, spanyol, orosz nyelvet fogadnám el. Aki értelmiségi akar lenni, az tanuljon meg legalább egy nyelvet. Nem kötelező a diploma senkinek. Ígyis többen kapnak, mint kellene. Olyan is, akit érettségin nem engednék át.
2016. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Cigányul többen beszélnek Európában mint például szlovákul vagy horvátul. És ha nem félsz oda menni egy cigány emberhez, akkor külföldön is hasznos tud lenni (ezt tapasztalatból mondom). Hasznosabb, mint mondjuk a magyar, de akár a franciánál is hasznosabb. Egész Skandináviában nem találsz franciául beszélő embert, cigányul beszélőt igen.


Egyébként nem könnyebb megtanulni, mint mondjuk egy szláv vagy egy neolatin nyelvet.

Más kérdés, hogy a nyelvvizsgán alacsonyra teszik a lécet. Hiába van papírod egy középfokú nyelvvizsgáról, azzal a vásárban meg sem tudsz szólalni.

2016. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Remek, akkor te is elismered, hogy a középfokú cigány nyelvvizsgával ki lehet törölni.

Magyarul az életben haszontalan.

Csak a diplomához segít, már ott ahol egyáltalán elfogadják.

Meg talán nyelvi pótlékot jelenthet a fizetésnél.

2016. dec. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Nekem személy szerint nem tetszik. Ahogy egy előző válaszadó írta, az angol, német, francia, olasz, spanyol, és orosz nyelveket majdnem minden egyetemen tanítják, így azokat érdemes tanulni. Lehet, hogy egyszer csak azokat fogadják majd el. (Egyébként vannak is olyan szakok.) De sokan beszélik még az ukránt, a lengyelt, a portugált, az arabot, a kínait, a hindit, a japánt és a törököt is, amiket tanítanak Magyarországon.
2016. dec. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Igen tetszik.Büszke vagyok,hogy az anyanyelvem.Táven báktálé.
2016. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!