Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A legtöbb indo-európai nyelvbe...

A legtöbb indo-európai nyelvben miért van a főneveknek neme? Mire volt jó, hogy így alakult ki?

Figyelt kérdés
2017. márc. 27. 16:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%
Semmire nem volt jó, viszont így alakult ki. Ha nem így alakul ki, az se lett volna jó semmire, viszont akkor meg úgy alakult volna ki.
2017. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ha nem így alakul ki, arra azért jó lett volna, hogy nem keseríti meg az idegennyelvet tanuló dolgát.
2017. márc. 27. 18:37
 3/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, tanulj japánul. :) Ott se nemek, se személyragozás, de még többes szám se nagyon van, és nem igazán használnak személyes névmásokat, inkább csak azt, hogy "én" (bár arra van külön a női ill férfi beszédre jellemző változatok, tehát több szó is van az "én"-re a japánban).


Igaz, viszont a világ talán legbonyolultabb, főleg mennyiségileg legnehezebb írásrendszere a japánoké, "cserébe"... Ha tanulnál írni-olvasni japánul, örömtáncot járnál a német és orosz, különféle nemű főnevekért és ragozásukért. :)


És hát a rengeteg azonos alakú japán szó se annyira kellemes, melyekhez egyenként általában 5-10, de van, hogy 20-30 eltérő jelentés kapcsolódik.


A számlálószavakból meg (mint magyarban a darab, rekesz, példány stb) van legalább 170-féle a japánban, és mindet ragozni kell sajátosan, és léteznek rendhagyóak is...


(Úgyhogy én érdemben bele se kezdtem a japánba...)

2017. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
38%

Én tanulok japánul és inkább arra szavazok(azonos alakok nem vészesek).

Mert az asztal milyen nemű? Fiú vagy lány? :D Nonszensz.

2017. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Még a japán számlálószavak is követhetőbbek a németnél ahol MINDEN EGYES főnévnek önkényesen választott neme van.

Sok ezer éve mikor kevesebb szót használtak akkor biztos jobban követhető, de manapság egy született némettel is előfordul h eltéveszti.

2017. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%
Igen, nagy előny lett volna, szerencsére az angol és az afrikaans már nem nagyon használja.
2017. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Azért funkciója van, ha teljesen felesleges lenne, akkor már kikopott volna. Teszem azt Piroska és Józsika mennek az erdőben. Aztán a vadászok lelőtték. Na jó, de kit? Piroskát vagy a Józsikát? ilyen probléma nincs ott, ahol van nem. A főnevek neme is hasonló. Ott egy toll és egy könyv az asztalon. Oké, megfogtam. de mégis mit, a tollat vagy a könyvet?
2017. márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Egyébként meg természetesen eltévesztik sokszor az anyanyelvi beszélők is, mint ahogy mi is eltévesztünk ezer dolgot a saját nyelvünkön.
2017. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
45%
Nem minden nyelvet nehezítenek meg annyira. Angolban, mint azt sokan tudják, minden tárgy semlegesnemű, személyeknél pedig a természetes nemből következik. A legtöbb újlatin és szláv nyelvben a szó végződéséből következik a neme. Egyedül a németről tudok, ahol minden szóra külön meg kell tanulni, de az egyébként is az egyik legbonyolultabb és leglogikátlanabb európai nyelv.
2017. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
A németben mi a logikátlan, a névelőkön kívül? Kíváncsivá tettél :D
2017. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!