Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar nyelv milyennek...

A magyar nyelv milyennek hangzik a külföldieknek?

Figyelt kérdés
Olyan dallamos mint az olasz, esetleg olyan durva mint a német. Esetleg a kettő keveréke? Nagyon kíváncsi vagyok erre :D

2017. ápr. 24. 20:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%

A szintén hivatkozott Pap Gáborra viszont - Grandpierre Attilával ellentétben - semmit nem tudok mondani, amiben kiemelkedő lenne. (Az összeesküvéselmélet-gyártást most ne tekintsük szellemi teljesítménynek.)

Nem vagyok MTA-rajongó, de ott legalább szakemberek ülnek.

2017. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%

Na, az első jó sok sületlenséget összehordott, és a nagyobb baj, hogy ezt el is hiszi.

Nekem ausztrálok mondták, hogy azt hitték, finnül beszélek. Meg angolok, akik akcentusom alapján azt hitték, hogy lengyel vagyok. Amikor pedig kérték, hogy beszéljek magyraul, azt mondták, hogy "ezeket szavakat nem lehet kimondani".

2017. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
9%

Előző, te kis hamis. ;)


Na, legyen itt szó akkor hát, valódi tudományról:


[link]


"Grandpierre K. Endre, születési nevén Kolozsvári Grandpierre Endre (Hódság, 1916. október 6. – Budapest, 2003. július 17.) magyar író, költő, gondolkodó

és


MAGYARSÁGKUTATÓ.


Nemesi származású ősei Franciaországból elűzött hugenották voltak.


Fia


Grandpierre Attila

csillagász, író, költő,


a fizikai tudományok kandidátusa


(zenész)"


Attila folytatta édesapja tudományos munkásságát a magyarságkutatásról, szintén évtizedeken át:


grandpierre.hu

2017. nov. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
85%
Igazakat ír az 50%-os, ezeket mind alá tudom támasztani. Az állításait az is bizonyítja, hogy a Marson is találtak egy lemezt, becslések szerint 50 ezer évvel ezelőtt került oda, és ezen jól felismerhető hun-magyar rovásjelek láthatók. A róla készült fotókat persze a NATO és a globalista média elhallgatta, Putyin hozta nyilvánosságra ezt az információt az orosz állami csatornán, ő is beismerte, hogy az oroszok őseit is a magyarok tanították meg beszélni.
2018. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, én is szeretem a science fictiont, de veled ellentétben, én tudom, hogy az csak kitaláció, nem valóság.
2018. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
11%

Sőt, a Földön is számos jele van a magyar rovásírás kopírozásának, Skandináviában úgy hívják, hogy rúna.


Szóval lehet ironizálni, de a magyarság és a magyar nyelv, valamint magyar írás rendkívüli ősisége attól még (elhallgatott) tény.

2018. jan. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
87%
Ha hallottál már finn beszédet, az úgy hangzik, mintha magyar lenne. Csak nem értjük.
2018. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
40%

Rohadtul nem olyan, mint a magyar. :)

Csak furcsán felfigyelsz rá, hogy ők rendesen használják az ékezetes betűket. És ennyi.

2018. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itt nagyon hosszú válaszok is, melyek lehet, érdekesek, de nem a kérdésre válaszolnak. Sokan mások írták, hogy az oroszhoz találják külföldiek hasonlónak, ez már inkább a kérdésre válaszol.


Én is úgy gondolom, hogy leginkább az oroszhoz és a finnhez találják hasonló hangzásúnak a külföldiek.


Viszont akár irodalmárok, akár újságírók, akár bloggerek, akik külföldiek, előfordulhat, hogy írnak a magyar nyelv hangzásáról is, ilyeneket lenne érdemes keresni, és erről írni hosszú választ, mert ez az, ami a kérdésre válaszolna.

Én kapásból nem tudok magyarról se, aki valamely idegen nyelv hangzását hasonlította volna valamihez, de biztos van. Kell lennie külföldinek is, aki meg a magyarról ír.


Az a baj, a nyelv hangzása, mint olyan nem írható le tudományos módon, ezért nem foglalkoznak vele. Maximum statisztikát gyűjtenek, milyen hang milyen gyakorisággal fordul elő benne. A magyarban sok az "e", emiatt sok külföldi érezheti olyan "mekegő" hangzásúnak.

2018. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
85%

Én vagyok az a válaszoló, aki nem hiszi el, hogy a magyar nyelv az ősnyelv, és mindenki minket koppint. (Ez ezért elég elvetelült és nagyképű gondolkodás, ennél már csak egy fokkal rosszabbak azok, akik azt hiszik, hogy Ádám és Éva magyar volt...)

Szóval finn nyelv. Vannak hasonló szavak, mint a kala (hal), de úgy összességében nem hasonlít. Ha belehallgatsz mondjuk egy finn nyelvű intejrúba, nagyon is idegenül fog hangzani, még a hangsúlyozás is idegen. Ellenben érdekes, hogy a lengyelek angol akcentusa hasonlít a magyarok angol akcentusához, nyilván nem mindenkié, de én olyan környezetben dolgozom, ahol mindenféle nemzetiségű ember van, és sok lengyel meg szlovák angol akcentusa olyan, mint a magyaroké. Amúgy külföldi barátaim szerint mi megnyomjuk a szavakat, és amit leggyorsabban megjegyeznek, az az "igen".

A rovásíráshoz, érdemes utánanézni a föníciai betűkészletnek, és akkor rájössz, hogy nem a rovásírást koppintották, hanem a föníciait. Ja, germán és óangol rúna. Külsőre hasonlít, és vannak hasonló alakú jelek, de ha rákeresel, akkor az ugyanolyan kinézetű betűk tök más hangot jelölnek. Érdekes dolog az írástörténet, de kicsit szélesebb látókör kell, és nem csak egyféle tanulmányt megosztogatni, hanem elolvasni legalább harmincat, aminek legalább a 75%-a nem áltudományos írás. Köszöntem, szép napot!

A kérdést figyelem, szóval, hogyha érkezik hosszabb válasz arról, hogy hogy is hangzunk mi a külföldieknek, örömmel olvasnám!

peace

2018. jan. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!