Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar nyelv milyennek...

A magyar nyelv milyennek hangzik a külföldieknek?

Figyelt kérdés
Olyan dallamos mint az olasz, esetleg olyan durva mint a német. Esetleg a kettő keveréke? Nagyon kíváncsi vagyok erre :D

2017. ápr. 24. 20:17
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig 2 nyelv van, ami bizonyítottan rokon a magyarral: sumér és japán.

A hal és a kala egyáltalán nem hasonlítanak.

2018. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Kötekedő nép látom unatkozott.

Nekem ismerősök a magyarra azt mondják érdekes, menőn hangzik xD

Ezt anno online játékokon is tapasztaltam s kérdezték milyen nyelv, amikor pl magyar társnak írtam infót. :)

2018. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
90%

31. Nem tudom, pl. a vogul és osztják nyelvről hallottál-e. :) (Ez persze nem válasz most a kérdezőnek.)


A németek szerint dallamos nyelv a magyar.


Szerintem változatos a hangzása, nem egyhangú, mert magánhangzóból és mássalhangzóból is sokféle van, és nincsenek túlsúlyban pl. a zárhangok. Pl. ü, ö, és külön a, á, e, é nem sok nyelvben van külön. dz, dzs, gy, ty, zs sincs sok nyelvben. Ha egy nyelvben ezek közül a hangok közül nincs néhány, akkor annak beszélői esetleg ahhoz a nyelvhez érezhetik hasonlónak a magyart, amelyben van. Pl. a franciában van zs, ty, gy-szerű hang, magánhangzók is vannak hasonlók (nem ugyanazok), mint a magyarban, így mondjuk egy olasz vagy spanyol anyanyelvű talán a franciához érezheti kicsit hasonlónak. Netalán az oroszhoz, mert ott van még ty, gy, zs.


Aránylag jól oszlanak el a magánhangzók és a mássalhangzók egy szón, mondaton belül, aránylag gördülékeny a hangzása ezért a nyelvnek, így esetleg a héberhez lehet hasonló még.

2018. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
84%

Az első válaszoló tök jó választ írt, kivéve, amikor elment a sumér-magyar piramis hülyeséghez.

Az én barátom angol, ő korábban azt gondolta, hogy bármilyen nyelvet meg tud tanulni, de hallott már magarul beszélni, és ezt az állítását hivatalosan visszavonja, mivel annyira összetett és kimondhatatlan számára a magyar nyelv.

Amiket eddig visszahallottam, hogy nehezen kimondható szavak vannak, sok e használata, furcsa hangúlyozás, és majdnem egy fél féletbe telt megtanítani a románoknak az "uborka" szót.

2020. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
63%
^ az, hogy te ignoráns vagy, nem a mi hibánk. :)
2020. ápr. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!