Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy nyelvész, egyetemi tanár...

Webnyelv kérdése:

Egy nyelvész, egyetemi tanár hány nyelv nevét tudná felsorolni? És egy átlagember?

Figyelt kérdés
Állítólag kb. 3000 (más forrás szerint 7000) nyelv van a világon. Mindet megtanulni sose fogjuk, de legalább a nevét fel tudjuk sorolni egy részüknek? Szerintem nagyon kevesen lehetnek, akik 100-200 nyelv nevét fel tudják sorolni. Nekem egyik hobbim a nyelvek elég régóta, de kb. 60-nál több nyelvet nem hiszem, hogy fel tudnék sorolni.
2017. máj. 1. 23:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha most mindenki ideírja, hogy hány nyelvet ismer, azzal nem mész sokra, mert enyhén szólva nem reprezentatív a minta. Ráadásul általánosságban kérdezted, hogy "egy nyelvész/átlag ember mennyit tud". Én nem tudom, hogy más mennyit tud, tippelhetnék, de annak semmi értelme, tippelgetni te is tudnál, ahhoz nem kell kérdés.

A leginkább logikusnak az tűnik, ha keresünk valami fogódzót. Pl. országnevek. Vagy megnézed a google fordító nyelveit, vagy a wikin a 100 leggyakoribb nyelvet, és azok közül az ismertebbeket megszámolod: valószínűleg ezeket tudja egy átlagember is.


De ha ragaszkodsz hozzá, ám legyen: elkezdtem összeszámolni, 70-nél meguntam, mert már nagyon gondolkodni kellett, lehet, h tudnék még párat, de így kapásból ennyi. (nyelvész vagyok)

2017. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Szerintem jól fogalmaztam meg a kérdést. Pl. "legalább a nevét fel tudjuk sorolni egy részüknek?" Akárhogy nézem, jól van megfogalmazva a kérdés. Nem a nyelvek számára kérdezek, hanem hogy hány nyelv nevét tudják bizonyos emberek felsorolni. És magamat is említem, én hányat tudnék felsorolni. Nem tudom, ennél egyértelműbben hogyan kéne megfogalmazni.

Én is volt talán, hogy egy kérdésre válaszolni akartam, de valami furcsa volt, és elolvastam újra a kérdést, és kiderült, nem is arra kérdezett, amire elsőre gondoltam. De aki félreértette és mégis segítő szándékkal válaszolt, annak is köszönöm!

Az utolsónak köszönöm, hogy utánaszámolgatott!

2017. máj. 20. 18:21
 13/14 A kérdező kommentje:

11. Ez a fogódzó érdekes. Éppen ilyen apróságok miatt érdekelne. Például 17 évesen egy gimnazista iskolatársam kicsit meglepődve kérdezte, hogy "a norvég külön nyelv?" Ha nem foglalkoznék nyelvekkel, talán én se tudnám, hogy az külön nyelv. Van még pár nyelvre tippem, amiről talán nem sokan tudják, hogy külön nyelv, és nem olyan nagyon kicsi nyelvekre gondolok.

Sok problémát felvet a kérdés, ha mélyebben belegondolunk, pl. külön számoljam-e az aragonést, szárdot, vagy a luxemburgit, esetleg a svájci németet. Vagy az óangolt, gótot. De ez már részletkérdés.

2017. máj. 20. 18:30
 14/14 anonim ***** válasza:
Egy igazi nyelvész fennakadna azon, mi a nyelv, mi a nyelvjárás. Külön nyelv-e a német meg a holland, csángó, magyar stb.
2018. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!