Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A japán nyelvben mit jelentene...

A japán nyelvben mit jelentenek a különböző névelők, mint például "wa", "ga", "ha"?

Figyelt kérdés

Tehát mi a különbség a "watashi wa/ga/ha" és ha van még, akkor azok között?


Bocsánat, nem értek a nyelvhez, barátomnak kell, aki nincs felregisztrálva az oldalra, aztán engem kért meg, hogy kérdezzem meg. Ha valaki neten tud linket is adni, ahol ezeket már leírták, az is jó.


Köszönöm előre is!



2017. máj. 20. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
nem névelő hanem létige, azt jelenti hogy "van"
2017. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2017. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, akkor létige. Sajnos tényleg nem tudtam. Angolul gondoltam, hogy van róla leírás a neten, ez elég logikus volt, de magyarul nincs? Mivel nem tud a barátom sem angolul, meg én se, hogy legalább elmagyarázhassam neki. De ezen ne múljék, majd beszélek másik barátommal, aki viszont tud angolul. Köszönöm szépen a segítséget!
2017. máj. 20. 14:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a blogon olvashatsz róla magyarul is:


[link]


Az alábbi kérdésben pedig a 7. és 8. válaszban kifejtettem a wa és ga különbség egy részét, bár ez nem olyasmi, amit egy fórumon minden részletre kiterjedően el lehetne magyarázni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2017. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. máj. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. máj. 23. 08:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem létige, hanem ahogy linkelték: partikula.

A "WA" partikulát "ha" szótagjellel írják a japánok, máskülönben legalább 95%-ban fonetikusan használják a szótagjeleiket. Bár a japán írás a szó jelek, valamint szótagjelek kombinációi (néhol latin betűkkel kiegészítve).


A "GA" is partikula, az alanyt jelöl.


Még felsőfokú tudással se mindig egyértelmű, mikor GA és mikor WA szükséges. A "WA" egy címjelölő partikula, a japán nyelv azon kevesek egyike, mely cím-hír szerkezetű (téma-réma).


Íme egy felsőfokús japánostól a GA és WA eltéréseinek főbb jellemzői,

01-23 14:13-tól:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2017. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. máj. 31. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!