Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják azt németül,...

Hogy mondják azt németül, hogy régen láttalak?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettünk az egyik ismerősömmel németül, persze egyikünk sem beszél jól, csak igy mégis poénból felevenitettük a német órákat... azt akartuk németül mondani, hogy: nem beszélem jól a nyelvet mert régen voltak már a német nyelvórák és mindent elfelejtettem amit eddig tanultunk...

Igy tudtam megalkotni a mondatot:

Ich spreche nicht so gut Deutsch, weil der Deutschunterricht bei Frau XY sehr früh (???) war und ich alles vergessen habe, was wir dort gelernt haben.

Tudom, hogy hibás a mondat...de kiváncsivá tett, hogy mégis mennyire az...

A segitséget előre is köszönöm :)



2017. máj. 31. 18:54
 1/4 anonim válasza:
74%
Ich spreche nicht so gut deutsch, weil ich schon lange kein/e Deutschunterricht/ Deutschstunden bei Frau XY habe und ich alles vergessen habe, was ich da/dort gelernt habe.
2017. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen láttalak: Ich habe dich schon lange nicht mehr gesehen.
2017. jún. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Rick Mave ***** válasza:
100%

>> Ich spreche nicht (so) gut Deutsch*, weil ich schon lange keinen Deutschunterricht mehr bei Frau XY habe/hatte und ich habe inzwischen alles vergessen, was ich früher dort/bei ihr gelernt hatte.


*ich spreche nicht gut Deutsch = nem beszélek jól németül

*Ich spreche nicht so gut Deutsch = nem beszélek olyan jól németül (...... olyan jól mint?)


Tehát ez utóbbi inkább egy összehasonlításban helyes: "Ich spreche nicht so gut Deutsch wie Englisch".

2017. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2017. jún. 1. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!