Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nehéz a bolgár nyelv?

Nehéz a bolgár nyelv?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék azoktól, akik éppen tanulják a bolgár nyelvet, illetve beszélik is a nyelvet, hogy mennyire, nehéz elsajátítani?

Mennyire logikus a nyelvtana? Nagyjából mennyi idő egy középhaladó szintet elérni (ha az ember rendszeresen foglalkozik vele, nem csak hobbi szinten)?


Köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 2. 01:49
 1/2 Mansour ***** válasza:
100%

Csak hobbiból tanultam, és csak alapszintig jutottam. A tanulás nehézsége több dologtól is függ, pl. hogy tudsz-e egy másik szláv nyelvet. Teljesen más a bolgár megközelítése, ha valaki jól tud egy vagy több másik szláv nyelvet, vagy ha egyáltalán nem ismeri a szláv nyelveket. És hát minden nyelvtanulás nehézsége elsősorban attól függ, hogy mennyire tetszik, mennyire érdekel az adott nyelv.

A bolgár nyelvtant én egyébként elég logikusnak találtam a többi szláv nyelvhez képest. Az igerendszer kissé bonyolult, viszont nincs főnévragozás. Furcsa dolog a végartikulus (román vagy skandináv nyelveket tudóknak viszont ismerős). A kiejtés elég nehéz magyar anyanyelvűeknek, de ez nagyban függ az egyéni képességektől.

2017. júl. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Bolgar-magyar vagyok. A magyar millioszor nehezebb. A kerdesre valaszolva, siman tanulhato mindenfajta nehezseg nelkul. :)
2018. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!