Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem használjátok a...

Miért nem használjátok a "kacagás" szót?

Figyelt kérdés

Erdélyi vagyok és nálunk teljesen normális,sőt úgymond közvetlenebb kifejtés a nevetéssel és a röhögéssel ellentétben,a kacagás.

Azonban nálatok,magyaroknál, úgy tudom ez nem igazán megszokott,meg is szólítottak páran engem még Mo-n,hogy inkább helyesbítsek.

Ezt még is hogy?

Szinte minden második könyvben és versben is említődik,és mégsem szoktátok használni?



2017. júl. 28. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert így alakult, azért.
2017. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, mi ennek az oka, a nyelvészek biztos tudják. Én a kacagás szót úgy érzékelem, hogy egy bizonyos fajta nevetésre használom, egy bizonyos hanglejtéshez / hangtípushoz (ált. nőkhöz és bársonyos hanghoz). Ha csak általánosságban beszélek, akkor mindig a nevetés jut eszembe.
2017. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a 2 - essel értek egyet. Nekem is vannak erdélyi ismerőseim, és ők is a kacagás szót használják a nevetés helyett.


Magyarországon a "kacagni" szó egy árnyalat, egy bizonyos nevetgélős - kacarászós értelemben használják. Pl. egy kisbaba, egy kisgyerek, egy fiatal lány kacag, de mondjuk egy nagydarab melós ember ha nevet, arra furcsa lenne - nekünk, anyaországiaknak - azt mondani, hogy kacag.


A nevetés a legáltalánosabb, a röhögésben már benne van egy kis gúny, harsányság, bárdolatlanság.


De olyat is mondunk: gúnyos kacaj, ekkor pedig valami gonosz cselszövőre, egy rosszindulatú valakire lehet gondolni.

2017. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Én magyar vagyok (budapesti) és majdnem naponta hallom/használom. Szóval használják, és nem jogosan szóltak, hogy helyesbíts.
2017. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Az erdélyiek szóhasználata/szókincse sokban eltér a magyartól. Sokszor csak a szövegkörnyezetből lehet rájönni, hogy mit mondanak.

De annak van igaza, aki azt mondja, hogy a kacagás és a nevetés nem ugyanaz.

2017. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Mai napság idegenkedünk(?) a választékos szóhasználattól. Pécsett kacagunk, Pécsen nevetünk.
2017. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem egyforma a két forma.

Bámulatos olvasni,milyen érdekességek vannak:)

2017. júl. 28. 17:08
 8/13 Vree ***** válasza:

Áruld el, hogy pontosan milyen mondatban használtad, amikor rád szóltak, és szerintem sok mindenre fény derül.


Természetesen használatos (Bp.-iként meg tudom én is erősíteni), vagy eltúlozta a pasi, vagy te használtad olyan szövegkörnyezetben, ahol szokatlannak hat.

2017. júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Anno én elkezdtem kuncogni egy barátnőmmel,aki aranyosan csuklani is kezdett de közben folyamatosan erősödödt a görcs,mire én ennyit mondtam:" de nagy már,ahogy kacagsz!" Ekkor szólítottak meg mosolyogva, hogy nem kacagsz,hanem nevetsz. :)
2017. júl. 28. 23:07
 10/13 anonim ***** válasza:

9.


Épp ettől szép a nyelv, lehet kuncogni, kacagni, kacarászni, gúnyos röhögésben, kacajban kitörni, röhécselni, vihogni, vihorászni, rötyögni, hahotázni stb.


Mind nevetést jelent, de azért más és más árnyalattal.

2017. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!