Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, hogy az amerikai...

Miért van az, hogy az amerikai menő szöveget mind átvesszük, amikor van magyar megfelelőjük is? Például:dady body, beach body, breaking, selfie, cool, hr, cv és még sorolhatnám? Miért kell nekünk mindig Amerika után menni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 24. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Éppen mert NINCS magyar megfelelöjük, csa fordításuk, amit senki nem ismer és nem használ, ezért eröltetett lenne.

Ez olyan, mint hogy te is taxisofört mondasz és nem bérgépkocsivezetöt, vagy telefont és nem távbeszélöt.

2017. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

dady body, beach body - soha nem hallottam őket használni

cv - A cv az latinul van (curriculum vitae)

2017. okt. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden nyelv átvesz más nyelvből, miért kellenek nekünk finnugor szavak? Miért kellenek török szavak? stb..
2017. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A CV-t elrontottam bocsánat,az tényleg latin.Nekem sokkal szimpatikusabb lenne az apatest,strandtest,friss hír,önfénykép,király,munkaügy,önéletrajz kifejezés.Kihagytam még a twerkelést,ami meg fenékrázás.Furcsa így is,meg úgyis,de ez legalább magyar lenne.De lehet egyedül vagyok a véleményemmel.
2017. okt. 24. 18:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem én,hogy mi nem tetszik,csak szerintem az van,hogy hiába,mert a kultúrák mindig egymás befoláysa alá kerülnek és nem csak a szükség miatt,hanem mert . Az emberek csomó dolgot csinálnak,ami szerintük menő,mégha káros is az egészségükre,akkor ez azokhoz képest miért lenne kivétel?
2017. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb,amit írtál maygarul, az igencsak eröltetetten hangzana, és jóval hosszabb szavak, mint az angol - ez mellesleg az egyik elönye, hogy rövid szavak.
2017. okt. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A cool nem király!!!!
2017. okt. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A CV-nek eredete latin, de nem kevésbé "menő amerikai szöveg", mint bármi más, azelőtt senki sem hívta így az önéletrajzot.

Szerintem amúgy a kérdésben foglaltatik a válasz. Figyeled, mit írtál? Menő... Menő amerikai... Mi meg, ha ámulni kellett, mindig nyugatra néztünk.

2017. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!