Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német-holland, vagy angol-német?

Egyfiú12 kérdése:

Német-holland, vagy angol-német?

Figyelt kérdés
Melyiket szakpárt válasszam?

2017. dec. 30. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A németet és a hollandot egyértelműen könyebb együtt tanulni mint az angol németet, és a hollandot kevesen beszélik Magyarországon. de az angol német páros elég gyakori, de többet is ér.
2017. dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hollandul tanulni hatalmas luxus. A hollandok (gyakorlatilag) kivétel nélkül NAGYON jól beszélnek angolul.


Mindenképpen az angol-németet javaslom. Nem olyan gáz ez a szakpár, hiszen mindkettő a germán nyelvcsaládhoz tartozik és nagyon sok a hasonlóság.

2017. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amelyikben az angol benne van ... Holland teljesen haszontalan. Ez azért tudom határozottan kijelenteni, mert Hollandiában élek és egy C1es angolal tökéletesen elvagyok. Még a 70-80 éves nénik is beszélik a nyelvet :D


Német, meg olyan hogy csak akkor hasznos ha használni szeretnéd majd.


Nekem orosz volt a 2. nyelvem. Az is egy menő nyelv, de soha az életben nem fogom használni. Ha nem akarsz Hollandiában lakni vagy holland tomács lenni, akkor mért tanulnád? Ugyan ez van a némettel..., de legalább az több helyen megkövetelik...

2017. dec. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Angol? Fordítóként aztán rhadtul nem helyezkedsz el benne, mert mindenki angolos.


Hollanddal viszont SSC-be már mehetsz :)

2018. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A holland és a skandináv nyelvekkel lehet a legjobban keresni itthon SSCben, mert kevesen beszélik. Egyáltalán nem haszontalan..:D
2018. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tudom, hog régi kérdés, de ...


"A holland teljesen haszontalan."

"Minden holland beszél angolul."



- A második csak kicsit igaz, az első egyáltalán nem. Még az egyetemi tanárok! sem mind beszélnek angolul, sőt sok fiatal sem annyira. Az való igaz, hgoy az angol konyhanyelvet sokkal többen beszélik, és azt tényleg jól, a nyelvtanárok meg itt valóban beszélik azt a nyelvet, amit tanítanak! Viszont bizony nem elég itt (sem) az angol. Akik ebben a hitben élve jönnek ide, meg is járják, aztán mást hibáztatnak mindig. Más dolog angolul beszélni az utcai emberrel és más dolog egy bonyolult gondolatot kifejezni. Nagyon-nagyon nem mindegy, borzaszt nagy előnyöm van itt azzal, hogy folyékony hollanddal (és valóban némettel és angollal is) jöttem ki. A hollandot használom a hollandokkal, így soha senki nem ért félre. Most már az egyetemeken is jönnek rá arra, hogy nem megoldás az, hogy ennyi képzés (csak) angolul megy. Kezd elegük lenni abból, hogy a saját országukban nem a saját nyelvükön tanulnak. Rengeteg munkához is joggal várják el a hollandot. És a ritkább nyelv is valóban állást ér. Ezzel nem az angol fontosságát akarom megkérdőjelezni, hanem azt akarom hangsúlyozni, hogy egyformán fontosak. Ha helyedben lennék, és lenne rá lehetőségem, mindhármat választanám, de ha mindenképp választani kell (és tudom, hogy kell), akkor német-holland.

2018. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!