Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki ismer, valami internete...

Valaki ismer, valami internetes oldalt, ahol idegen nyelvet lehet tanulni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 28. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Angol, német van több is a neten. Csak egy kattintás.
2018. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a duolingo-ra regiztem, van sok nyelv, elkezdtem az angolt és a hollandot kíváncsiságból, és tetszett, de nem volt hozzá elég kapacitásom és még nem folytattam, úgyhogy komoly véleményt nem tudok mondani, nem tudom, hogy melyik nyelvből milyen szintre lehetne eljutni. Csak abból a piciből, amennyire belemerültem, az alapján nekem tetszett.

nézd meg te is!

2018. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
youtube
2018. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Garpe ***** válasza:

Szia! :)


Itt a lingvo.info oldalán találsz egy nagyon jó listát és keresőt ami nagy segítség lehet:

[link]


A Duolingo-t én is tudom ajánlani, az egy beszéd központú ("modd/gépeld be azt ... nyelven, hogy bodlog vagyok mert van egy kacsám") konkrét A2-B1 szintet megcélzó tanfolyamokat tartalamaz. Ilyen hiperaktív embereknek nagyon jó (én itt tanultam már több nyelvet: az eszperantó és a görög tanfolyam nagyon jók, csak ajánlani tudom őket).


Jók az e@i oldalai: (lingvo infon azok leszenek a tetején, mert saját termékeik) Deutsch.info, Slovake.eu, lernu.net.


Ha inkább szótanulásos oldal kell, ahol csinálhatsz saját kurzust akkor, a Memrise nagyon jó. Egyes nyelvekből vannak mondatok is amik nagyon jók. Szintén jó még az Anki, de ez inkább akkor jó, ha van egy szólistád amit megkell/akarsz tanulni.


Vannak még ilyen skype beszélgetés szerűen tanító oldalak, ezek az előbbiekkel ellentétben általában sajnos fizetősek, ilyen az iTaki például.


Nagyon ajánlom, hogy az adott célnyelvre is keress rá, illetve célszerű például Facebookon az adott nyelvvel fogalakozó csoportba belépni (pl.: Görög nylevet kedvelők csoportja, Tanuljunk Oroszul!, Eszperantóul akarok tanulni...). Ezekben a csoportokban rengeteg segítséget kaphatsz (pl. oldalak tekintetében) esetleg találhatsz laza ingyenes "tantermi" nyelvtanfolymokat, amelyekkb egy-egy ilyen netes oldal szintjét célozzák meg.


Ha esetleg szeretnél még a témában beszélgetni vagy még nem tudod melyik nyelvet tanuld meg, írj nyugidtan priváot (akár te is kedves olvasó) s így 5-6 nyelvvel a hátam mögött igyekszem segíteni.

2018. márc. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!