Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Manapság tényleg nem ismerik...

Manapság tényleg nem ismerik a kummog jelentését?

Figyelt kérdés
Valakinek mondtam, abban az értelemben, hogy ne legyen olyan sértődött. Mert előtte mondtam neki valamit, amire durcásféle lett. És nem értette. 30-as fiatal.

2018. máj. 26. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillanatra azt hittem, én ismerem rosszul ezt a szót, de nem. A kummog nagyjából ugyanazt jelenti, mint a cammog, mifelénk legalábbis.

[link]

A duzzogáshoz nem sok köze van.


Meg van még a kummant, mikor elsunnyog valamit, mondjuk nem csinálja meg, ami a dolga lenne, de az megint más. :)


Persze, ettől még jelentheti azt is, amit te mondtál, másfelé (pont most jött szembe neten egy másik jelentés, ahol meg dünnyögés szinonimájának írják, ez már közelebb van a tiedhez pl. :D)

2018. máj. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én ismerem. kummog, dünnyög stb az ilyen sértődöttet jelent nálunk, panaszkodó, meg hasonló
2018. máj. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
30-as vagyok, sose hallottam a szót, pedig viszonylag olvasott vagyok :)
2018. máj. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hallottam, pedig idős vagyok. Valamilyen tájszólás lehet.
2018. máj. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Zalában élek, nekem is mondta annak idején édesanyám, nálunk is duzzogást jelent.
2018. máj. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 chtt ***** válasza:
100%
A somogyi nagyikám mondogatta, s nálunk is a duzzogást jelentette (el is képedtem rendesen a linken talált információn).
2018. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor ez lehet az oka, hogy nagyanyám zalai volt!


Köszönöm!

2018. máj. 26. 14:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem ismertem, de érdekelnek a tájszólások, tájszavak, úgyhogy ma már érdemes volt feljönnöm az oldalra :)
2018. máj. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én tizenpár éve zalai vagyok, előtte Győr-Moson-Soproni voltam, de anyám zalából költözött oda. Ismertem a szót, olyan értelemben, hogy cammog.
2018. máj. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mansour ***** válasza:
100%

Alföldi vagyok, és sosem hallottam ezt a szót.

A "kummant"-ot ismerem, de azt is csak gyerekkoromban hallottam. Azt is olyan formában, hogy "elkummant valamit" = nem csinál meg valami kötelességet, feladatot.

2018. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!