Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudok otthon, könnyen...

Hogyan tudok otthon, könnyen eszperantóul megtanulni?

Figyelt kérdés

Milyen könyveket érdemes elolvasni?

És mi a véleményetek a kezdők eszperantó nyelvkönyve-ről?



2018. jún. 18. 22:14
 1/7 anonim válasza:
23%
Minek? Halott nyelv.
2018. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem halott nyelv az eszperantó. Miért válaszol valaki, akinek fogalma sincs róla...

Otthon jó kérdés amúgy, hogy hogy lehet megtanulni, nem tudom mennyi anyagot lehet megtalálni hozzá neten, de én is gondoltam már rá, hogy elkezdem.

Te miért tanulnád?:)

2018. jún. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

1, Hülye vagy...

Amúgy Duolingo

2018. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a lernu.net ingyenes online tanfolyamaiból tanultam, de sajnos a régiek már nem elérhetőek, azóta egy új tanfolyam van fent az oldalon, ami nem olyan jó.

Van még a Kurso de Esperanto nevű program, kezdőknek a nyelvvel való ismerkedésre az is jó.

Van egy fizetős online tanfolyam is, amit a [link] címen találsz.

Magyar nyelvű eszperantó tankönyvek közül szerintem Princz Oszkár Eszperantó nyelvkönyve a legjobb. A Kezdők eszperantó nyelvkönyve olyan szempontból jó, hogy sok nyelvi változata van, így ha több nyelvet szeretnél tanulni párhuzamosan, nagyjából ugyanazt tudod tanulni több nyelven.

2018. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A Kurso de Esperanto-t használom, érdekes és elég jónak találom.


#2 hát úgy hobbi szinten tanulnám meg, különösebb okok miatt nem, meg vonzódok ezekhez az idegennyelvekhez, és most az eszperantó tetszik nagyon.

2018. jún. 19. 13:42
 6/7 Garpe ***** válasza:

Szia!


Pont kétéve ugyanitt tettem fel a kérdést, hogy milyen nyelvet tanuljak meg így kvázi hobbiból, s én is az Eszperantót választottam.


Én voltam az utolsók között aki a régi lernu.net-tel tanulhatott.

Amit javaslok:

A fent említett fizetős online nyelvtanfolyam első ingyenes leckéjét csináld végig. Nagyon jó stabil alapokat ad.

Utána, ha beszélsz angolul/spanyolul/portugálul Duolingo a legjobb, én azzal tanultam.

Az első pár lecke után neki állhatsz a lernu.net-nek vagy a 12 napos tanfolyamnak (learn.esperanto.com).

Nekem jó segítség volt az Esperanto course/kurso Androidos alkalmazás. Az 50nyelv (Goethe Verlag) alkalmazás is elvileg nagyon jó.

Célszerű most az eljén elolvasni az Eszperantó 16 szabályát a Wikipédián.


Az eszperantó tényleg nem nehéz, de legyen egy kurzus ami mentén mész mondjuk Duolingo. Ha a Duo nem jó, akkor lehet a kusro vagy a lernu. A legjobb a Duolingo: semmi akcentus, s hibás mondatra sem emlékszem. A 12 napos amennyire ismerem szintén jó, itt már azért erősebb de még tűrhető az akcentus, viszont nagyon tömény egy kezdőnek.

A Kursoban néhol teljesen rossz a kiejtés, másutt pedig nagyon erős brazil akcentussal beszélenk (no azért nem mindenhol) hallottam nemrég, hogy vannak benne nyelvtani hibák is.

A lernu-n is egész jó a kiejtés. Itt is vannak azonban elgépelések.


Ha szeretnél beszélgetni, meséljek az Eszperantó élményeimről esetleg kérdésed van, írj nyugodtan privátot (akár te is kedves olvasó).


Belan Tagon! Ĝuu la lernadon!

2018. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szilvási László: Sikeresen az eszperantó nyelvvizsgáig:

[link]

2018. júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!