Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az indián csataüvöltés filmekb...

Az indián csataüvöltés filmekben hallható jellegzetes (szájat kézzel ütögetős) „Woo woo woo” (angol) hangját hogyan írjuk magyar hangutánzó szóval?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!

2018. jún. 27. 01:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Laikus vagyok, de az én logikám azt diktálja, hogy itt nem igazán éltek indiánok, tehát természetes módon nem fejlődött ki ilyesmi. Maximum magyarosan le lehet írni, ami pedig hangzásra elég egyértelműen vu vu vu
2018. jún. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Végül én is erre jutottam (vu-vu-vu). Nyilván nem arra gondoltam, hogy az őshonos hortobágyi rézbőrűek milyen tájszólásban süvöltenek, hanem arra, hogy az indián könyvekben és az egyéb irodalmi művekben hogyan írják le ezt a jelenséget, mert én soha nem olvastam ilyeneket.
2018. jún. 29. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!