Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hollandul vagy Svédül tanuljak?

Hollandul vagy Svédül tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egyetemi hallgató vagyok, gimiben megtanultam két nyelvet (C1-B2 szintek) és egyetemen is szeretnék még két idegennyelvet elsajátítani. Eddig németül és angolul tudok, oroszt tavaly óta tanulok, bár ez kicsit nehéz. Mindenképpen egy germánban gondolkodom, mert sok a közös vonás a némettel, de sokukban még az angollal is.


Van esetleg tapasztalatotok? Ha igen, ti hogyan tanuljátok ezeket a nyelveket? Esetleg tankönyv, online oldalak, nyelviskola? (Német-angol szakos vagyok, az oroszt nyelviskolában tanulom.)


21/L



2018. júl. 27. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Ha angolul, németül tudsz, a hollandot itt és most 60 - 80 % - ban, ab start megérted, írásban mindenképp, beszédben nehezebben.


És a svéd is hasonló. Én nem beszélem egyiket sem, de nem kéne hozzá nagy energiát befektetni, talán a svédbe igen, de a hollandot megértem amennyire szükségem van rá. Úgyis ért ott mindenkinek angolul. A svédek meg pláne.

2018. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%

A kerdes igazabol az, mit tudsz jobban: arabul, vagy uszni? :)


Egyebkent mindketto elegge felesleges, ha tudsz angolul, mert ok is tudnak. Egyedul akkor van ertelme a ketto kozul barmelyiknek, ha tervezed, hogy a jovoben kikoltozol dolgozni (mert munkaban mar szamit, hogy beszeld a helyi nyelvet). Azt viszont te tudod, hogy van-e ilyen terved, es ha van, hova mennel. A holland az angol+nemet tudasod miatt konnyebb, a masik picit hasznosabb, mert a norveg es dan nyelveket is kb. lefedi (es az izlandira is van eselyed, de az elegge archaikus), mig az afrikaans nalunk nem tenyezo.


Hollandia kb. stabil es gazdag orszag, Svedorszag sorsa meg a kozeledo valasztason fog eldolni, nem biztos, hogy elkerulik a polgarhaborut.


Holland cegbol talan tobb van nalunk, svedbol max. az Ikea ugrik be igy elsore, ezeknel szamithat, hogy beszeled a fonok anyanyelvet. A masik szempont, hogy milyen magyar/magyarorszagi cegek exportalnak kifejezetten holland/sved piacra, de ezt megint neked kellene tudnod, hogy a valasztott szakmadban mi a helyzet.


Szemely szerint en a ketto kozul a hollandot valasztanam, de pl. a spanyol, kinai, japan sokkal hasznosabb ezeknel.

Egyik ismerosom a holland-nemet hatarnal dolgozik, o jol elboldogul angollal es nemettel, de a ceges nyelv az angol, szoval neki nem szamit (a tulaj sem beszel szerintem hollandul). Amikor kint voltam, eleg sokat megertettem en is (nemetbol gyengebb vagyok nala, angolom erosebb).

2018. júl. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Azt viszont jó volna tudni, hogy egy egyetemi hallgató miért írja nagybetűvel "Hollandul vagy Svédül" ? Talán nem járt magyar iskolába ?
2018. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
pont a nyelvek miatt ragadt rám, bocsi, nem tudom miért íertam naggyal őket xD köszönöm a válaszokat :)
2018. júl. 28. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!