Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a helyes? Es freut...

Melyik a helyes? Es freut mich, dich kennenlernen haben zu können, vagy dich kennenlernen können zu haben?

Figyelt kérdés
2018. aug. 14. 00:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
50%

Es freut mich dich kennen zu lernen.

Szívesen cimbi.


A können zu haben,és hasonlókat felejtsd el,nem kell túl bonyolítani,ez egy egyszerű nyelv

2018. aug. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de én biztos vagyok benne, hogy létezik múlt idejű forma, mint az angolban. Mi a helyzet können nélkül? Es freut mich dich kennengelernt zu haben?
2018. aug. 14. 09:54
 3/12 Rick Mave ***** válasza:
100%

Természetesen létezik, és ez így korrekt is, ahogy írtad. Csak különbséget kell tenni a jelen és múlt idejű forma jelentésében:


Es freut mich, dich/Sie kennenzulernen = örülök, hogy megismerhetlek/megismerhetem Önt (valójában kijelentő módban, "... hogy megismerlek" csak magyarul ezt így nem mondjuk) >> a találkozás elején mondhatod, tehát amikor bemutatnak egymásnak, vagy bemutatkoztok (pl. egy rendezvény, esemény, meeting, buli, stb. elején)


Es freut mich, dich/Sie kennengelernt zu haben = ua., de egy későbbi időpontban (mondjuk pl. búcsúzáskor a rendezvény, meeting, buli, stb. végén, tehát amikor az egymást megismerése már megtörtént)

2018. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Rick Mave ***** válasza:

A "können", meg "dürfen" belevitele egyébként nem ördögtől való, tehát azt azért nem mondanám, hogy "felejtsd el". De ezek, elsősorban múltidővel kombinálva, sokszor túlbonyolítások és kissé erőltetetten hangzanak, ebben #1)-nek igaza van. Viszont jelenidőben, főleg a "können" gyakran használt fordulat, ez főleg azt fejezi ki hangsúlyosabban, hogy "örülök a lehetőségnek, hogy megismerhetlek = lehetőséget kaptam, hogy meg tudjalak ismerni (elnézést a kissé magyartalan fogalmazásért, de így talán világosabb).


Pusztán nyelvtanilag egyébként a múltidős verzió úgy lenne korrekt, hogy "Es freut mich, dich kennengelernt haben zu können".

2018. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Fura, ahogy így leírtad, egyből beugrott, hogy ez a helyes megoldás. Nem is értem, miért gondoltam, hogy mindkét segédige infinitivben van (van felsőfokúm németből). Úgy látszik, kicsit kopik a tudásom.
2018. aug. 14. 22:12
 6/12 librikus ***** válasza:

Első találkozáskor.

Es freut mich dich kennen lernen.

Es freut mich dich zu kennen lernen. (vagy kennen zu lernen.)

Es freut mich sehr dich kennen lernen.

Bucsuzáskor

Es freut mich, dass ich dich kennen gelernt habe (oder hatte)

Es freut mich, dass ich dich kennen lernen konnte

Es hat mich gefreut, dass ich dich kennen lernen konnte

2018. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: ich schätze deine Emsigkeit, de nem igazán értem, miért írtál ide hat olyan mondatot, amit nem kérdeztem. Csak arra voltam kíváncsi, hogy az általam leírt szerkezet (ige perfektben + modális segédige zu +inf.-vel) melyik változata helyes. Egyébként az első és a harmadik mondatod nem jó, es freut mich után kell a dass vagy a zu + inf.
2018. aug. 20. 19:42
 8/12 Rick Mave ***** válasza:

Es freut mich dich kennen lernen. >> FALSCH!

KORREKT: Es freut mich, dich kennen ZU lernen (oder: kennenzulernen).


Es freut mich dich zu kennen lernen. >> FALSCH!

Es freut mich sehr dich kennen lernen. >> FALSCH!


Az egyébként mindegy, hogy "kennenlernen” vagy pedig "kennen lernen", mindkettő helyes nyelvtanilag, bár a DUDEN az egybeírást ajánlja. ( [link] )

2018. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Rick Mave ***** válasza:

#7) "...de nem igazán értem, miért írtál ide hat olyan mondatot, amit nem kérdeztem."


Teljesen igazad van. És az is jogos lesz, ha felteszed nekem a kérdést, hogy én meg miért reagáltam rá, ha úgyis totál felesleges és mellément a bejegyzés ... Talán csak szúrta a szememet. Adel verpflichtet. "Berufsehre". Was der Geier warum.

2018. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Rick Mave ***** válasza:
.... Weiß der Geier warum.
2018. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!