Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a neve annak a szerkezetnek...

Mi a neve annak a szerkezetnek angolul amikor az olyanoknál, hogy : mit mondtál, mikor? Kérdéseknél az eredeti kérdőszó előre kerül és beékelődik ez a plusz? Pl:

Figyelt kérdés
When did you say you were coming home?
2018. aug. 18. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezt a példamondatot te találtad ki (gondolom)? Írdd már le légyszi, hogy ez szerinted mit jelent magyarul, utána én is leírom, hogy ez amit írtál ténylegesen mit jelent. Utána próbálok neked normális példát keresni és segíteni.
2018. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:
65%

Gyanítom, ez a "when did you say you would come home?" akart volna lenni, és úgy rémlik duplakérdés a neve.

- Mit mondtál, mikor jössz haza?

és *what did you say, when you would come home* helyett egyszerűsítenek ily módon; kikerül a what, a helyébe a when, aztán hajrá. Úgy működik, mint a "mit gondolsz" szerkezet.

How old do you think this house is? (mit gondolsz mennyi idős ez a ház?)

When do you think you will have a car? (Mit gondolsz, mikor leszen autód?)

Where did he promised he'd take you? (Mit ígért, hová visz?)

2018. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 chtt ***** válasza:
(ui.: és persze nálunk is létezik 'egyszerűsítve' -- mikorra mondtad, hogy hazaérsz? Hová ígérte, hogy elvisz? stb.)
2018. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom ez ezt jelenti:


Mit mondtál, mikor jössz haza?

vagy

Mikorra mondtad, hogy haza jössz?

2018. aug. 18. 17:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat #1-es kérdező kérdésére válaszolás közben dolgom volt és nem néztem meg, hogy közben már jött válasz, de akkor nem tévedtem:)
2018. aug. 18. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem erre gondoltál. Itt vannak példák, táblázatok, szerintem érthető.


[link]

2018. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez lesz az.

Köszik!

2018. aug. 18. 19:49
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdésedre már megkaptad a választ, csak megerősítésként írom, hogy a példamondatod helyes úgy, ahogy van - az igeidővel együtt.
2018. aug. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!