Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ausztriában miért nincs sok...

Ausztriában miért nincs sok élelmiszer csomagolásán angol nyelvű leírás? Aki nem tud németül az általában csak az angolt érti ami nem mellesleg a legfontosabb nyelv a Földön

Figyelt kérdés
2018. okt. 20. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Mert nem gondolnak szegény németül nem tudó külföldiekre.
2018. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Az osztrákok "egy része" tud németül, minek rá angol felirat? Miért lenne az angol a legfontosabb? Mert valakik x éve kitalálták? A német is világnyelv, mint az angol. A legtöbbek által beszélt nyelv pedig a kínai mandarin.
2018. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
általában azokat a nyelveket szokták feltüntetni a csomagolásokon, ahova a gyártó szállít, vagy a célország és a szomszédos országok nyelveit. nézd meg hogy hány Mo-n értékesített terméken van angol leírás. a legtöbbön nincs, csak magyar, szlovák, stb szomszédos nyelv. ez más országokra is igaz. én pl Olaszországban konkrétan semmin se találtam angol leírást. Csehországban sem, de ott meglepően sok terméken volt magyar. Franciaországban már gyakoribb az angol, ők sok angol turistát kapnak
2018. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne rajta lennie angolul? Aki ott él, nyilván tud németül, aki gyakran jár arra, az szintén jó eséllyel beszéli, illetve környező országból származik, azokon a nyelveken pedig szokás még feltüntetni az ilyesmit.

Ha pedig valaki csak egyszer arra jár turistaként, őszintén, mégis mire számít egy német nyelvű országban? Tudod, a beszállító érdeke hogy a 99,99% rendszeres vásárló igényeit elégítse ki, nem a 0,01% turistáét. Ráadásul nem csak Ausztriában, mindenhol.

2018. okt. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
bár én személy szerint kötelezővé tenném az angol leírást minden terméken
2018. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van.
2018. okt. 21. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Ausztriában egyébként (pl. a SPAR-ban, Hofer-ban) nagyon sok terméken van magyar leírás, mert a közhiedelemmel ellentétben ugyanazokat a termékeket viszik Magyarországra, mint Ausztriába.
2020. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 igaz, én pl a tesco saját márkás termékein sokszor szoktam angol leírást találni, mivel ugye a tesco angol cég. dm és rossmann saját márkás termékein meg csak német van rányomtatva (mivel ezek német láncok), a magyar leírás csak rá van matricázva.
2020. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!