Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok, az angol nyelv...

Mit gondoltok, az angol nyelv egyre erősebb elterjedése szinte teljesen eljelentékteleníti a többi idegen nyelv tanulását?

Figyelt kérdés

Jó néhány évtizeddel ezelőtt Európában még korántsem volt ennyire domináns az angol. Az újlatin országokban hagyományosan a francia volt a lingua franca, míg Közép-Kelet-Európában a német, majd később az orosz.

Napjainkban viszont már olyan túlsúlyban van az angol, hogy igazából bárki bármit akar kezdeni magával, muszáj elsajátítania, hiszen egész Európában ez már a legfőbb közvetítőnyelv.

Szerintetek a jövőre nézvést milyen hatással lesz ez a többi idegen nyelv tanulására? Az emberek max. hobbiból fognak nyelveket tanulni az angol után?


2018. okt. 24. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen kizárt. A nyelv egy nép, népcsoport kultúrájának része. Hivatalos használatban lehet, hogy az angol tovább terjed, de a mindennapi életben az emberek, a közösségek megőrzik saját nyelvüket. Ha ilyen közösségbe mész, jó, ha tudsz a közösség tagjaival kommunikálni.
2018. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Internet = angol


Való világ = minden nyelv, angol, német, francia, helyfüggő


Egy szobába bezárva tényleg elég az angol, de ha kilépsz az ajtón, ugyanúgy kell a többi nyelv.


Nem fogja eljelentékteleníteni, mert akkor az a nyelv, kultúra már nem létezne.

2018. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Részben egyetértek az előttem szólókkal, de nem teljesen.

Véleményem szerint ha valaki nem akar egy nem angol anyanyelvű országban dolgozni/költözni, vagy nyelvész sem szeretne lenni, az angoltudás elég neki.


Pl.:

Az én iskolában az angolt tanították 1. idegennyelvként, 2. idegennyelvként meg lehetett választani németet VAGY franciát. Tehát az egyetlen nyelv, ami alapvetően fontos mindenkinek, az az angol.


(Mondom ezt úgy, hogy nagyon szeretem a nyelveket, jelenleg spanyolra is járok nyelviskolába).

2018. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig voltak domináns nyelvek és utána a többi. Egyszer majd eljön az angol vége is, talán ha már elég jók lesznek a fordítóprogramok.
2018. okt. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Oroszt vagy arabot továbbra is érdemes lesz tanulni. Vagy más nyelveket, amely népekkel közelebbi kapcsolatba akarsz kerülni.
2018. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

# 3: Fogalmad sincs, mi az a nyelvész.


Az angol a legtöbb helyre elég, de ha más országban akarsz élni, akkor tudni kell más nyelven is általában.

2018. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
#6 ha rendesen elolvastad volna a válaszomat, én pont ezt írtam.
2018. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
És légyszives akkor magyarázd már el nekem, hogy mi a nyelvész, hiszen nagyon okosan megállapítottad, hogy nem tudom mi az, abból, hogy fél mondatbanegemlítettem. :)
2018. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!