Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia, spanyol vagy orosz...

Szaki19 kérdése:

Francia, spanyol vagy orosz második nyelvnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 éves vagyok,idén fogok érettségizni.Angolt kb. 8 éve tanulok és igaz nincs még semmilyen nyelvvizsgám de szerintem a középfokú nyelvvizsga nem okozna gondot.A gimnáziumban a németet vettem fel 2. nyelvnek,azonban nem saját akaratomból,csupán az utolsó pillanatban közölték hogy nem lesz orosz tanár,így csak a német maradt.Tekintettel arra hogy a német nem tetszik és nem is ezt szerettem volna tanulni,így elhatároztam hogy érettségi után elkezdek megtanulni egy olyan nyelvet,ami valóban érdekel.És ezek a nyelvek pedig a francia,spanyol és orosz.Igazából nem a munka miatt szeretném őket,hiszen arra ott az angol,azonban nagyon menőnek tartom azt ha valaki több nyelven is tud beszélni.Mind a három nyelv tetszik,de nekem igazából az lenne a fontos hogy melyiket beszélik többen és melyiket könnyebb tanulni.A francia és az orosz állítólag nehéz nyelv,azonban sokan mondják hogy oroszt most eléggé ajánlatos tanulni,a franciát pedig Afrikától kezdve Indokínáig is beszélik.A spanyolra azt mondják hogy a könnyebb nyelvek közé tartozik és Amerika szert sokan beszélik.Ti mit gondoltok?



2019. febr. 4. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Orosz.


A szerepe a jövőben nőni fog a térségünkben.

2019. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
A franciát nem ajánlom mert piszok nehéz nyelv. Én két éve tanulom úgyhogy tapasztalat...
2019. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Orosz.
2019. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) Kicsit meglepő hogy többen is az oroszt ajánlottátok,számomra egy menő nyelv az orosz,de az az igazság hogy nem tervezek semmit Oroszországban (bár ki tudja mit hoz a jövő) és engem az kicsit zavar hogy "csak" a volt szovjet tagállamokban beszélik a nyelvet...


Igen,azt több embertől is hallottam hogy igen nehéz nyelv a francia,de nekem valamiért nagyon tetszik a hangzása. :D

2019. febr. 4. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:

A franciát és az oroszt is tudom ajánlani. A francia tényleg nehéz, de ha jó a tanár akkor nincs vele nagy gáz.

Oroszba főleg a ragozasok nehezek, de a franciánál mindenképp egyszerűbb. A cirill betűk ne tévesszenek meg, nagyon egyszerűek pl.: én még poénból tanultam meg, kb. 1-2 nap alatt. (Mire teljesen berögzült azért volt 1-2 hét is, de nem nagy ördöngösség.)

Sok szerencsét, bármelyiket is választod. Удачи!

2019. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azt tanuld, amelyik a legjobban érdekel.


De a leghasznosabb a francia munka szempontjából.


Én franciát és spanyolt is tanulok.

2019. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy ha megtanulsz egy újlatin nyelvet, utána a többi nagyon könnyű. Tehát akár elkezdhetnéd a franciát vagy a spanyolt és később a másik nagyon könnyű lesz. Ha tudsz mondjuk franciául B2 szinten utána fél év alatt spanyolból is el tudsz jutni arra a szintre iskola, munka mellett is.
2019. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!