Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet elérni, hogy...

Hogyan lehet elérni, hogy javuljon a szegénységben élő romák helyesírása?

Figyelt kérdés
2019. febr. 13. 01:00
1 2
 1/18 anonim válasza:
43%
Mi koze van a szegenysegnek a helyesirashoz? Régen apaink petroleumlapma mellett tanultak írni, megis tudnak helyesen irni. Kulonben nem tudom, de engem is borzasztoan zavar, hogy a net tele van irastudatlan emberekkel. (Üdv egy roma származású nő)
2019. febr. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%
Az is baj, hogy sokan dafke, menőzésből nem írnak helyesen, akkor se, ha amúgy azért tudnának. Főleg ilyen netre beírogatós helyeken. Nincs meg a társadalmi igény se rá, az az alapprobléma. Ha valakinek belülről igénye van rá, az meg tud tanulni helyesen írni. Bármilyen ember bármit meg tudna tanulni, ha szándéka is lenne rá. Bezzeg a mobiltelefont nyomkodni, azt meg tudják tanulni, pedig egy idősebb ember szerint az lenne a jóval nagyobb kihívás.
2019. febr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Ösztöndíjas képzéssel szerintem.
2019. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Bármilyen ember bármit meg tudna tanulni, ha szándéka is lenne rá.


Ez nem igaz, de a helyesírás tanulható.

2019. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Dolgoztam értelmi sérültek között, és ott írtak úgy a középsúlyos értelmi sérültek, mint ahogy pl. a facebookon gyakori cigányok esetében. Az csak egy tippem, hogy az ingerszegénységben élés miatt lehet, bár elvileg ők is jártak iskolába, tanácstalan vagyok, mitől lehet ez. Nekem nagyon ijesztő, ahogy írnak.
2019. febr. 13. 12:39
 6/18 anonim ***** válasza:

Megfelelő motivációval. Eddig általános pszichológiai megállapítás, a nehézség most jön. Mi legyen a motiváció. Ennek megválaszolásához azt, akit motiválni akarsz, nagyon kell ismerned. És az nem jellemző, hogy a cigányokat annyira ismernék a nem cigányok. Tehát motiválni se tudják őket.

Ennél csak az rosszabb, hogy páran azért ismerik őket, és tudják is, mit kéne tenni. De nem tehetik, mert a nagy többség nem hagyja. Ők másképp képzelik. És nem szakmai alapon. Ebből is látszik, mennyire bonyolult a probléma. Szóval ezzel a többséggel kéne kezdeni. Az ő motiválásukkal. De kinek van ehhez ereje, ha ők a többség? Így van ez már századok óta.

2019. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

a gondolatmeneted második részét nem értettem.

Az elsőt úgy érzem igen. Ezzel kapcsolatban azt jegyezném meg, hogy egyrészt nem minden romának rossz a helyesírása, illetve vannak nem romák is, akik "közöttük" élnek, így megismerhetik a motivációjukat.

2019. febr. 14. 16:29
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem érted? Nem akartam megalapozatlan érzékenységeket sérteni. Ám legyen, mert a megértés mindennél fontosabb.


Ma a romákról van egy teljesen hamis közvélekedés. Ezt itt is megtapasztalhatod. A romák gyakran viselkednek nem elfogadható módon. Ugyanezt a "közt" azonban abszolút nem érdekli, miért. Pedig a kiküszöbölés csak annak ismeretében lehetséges. És lehetséges annyira, hogy náluk is az "átlagnak megfelelő" legyen a deviancia. Csak a folyamat nagyon lassú, és ez ne ma romákkal függ össze, hanem az emberi aggyal és a köz hozzáállásával. Ellenséges közegben nem lehet valakit rábírni, hogy ne hasonlóan viselkedjen. A szakemberek (és még jó páran, akik hajlandók erről objektíven elgondolkodni) tudják a megoldást. De ebben a gyűlöletkeltő kormányzati hecckampányban a "köz" nem teszi lehetővé. De ha ezt még át is hidalnák valahogyan, a kormányzat megakadályozná, ahogy eddig is tette. Természetesen szokásához híven, úgy téve, mintha segítene.

Ezért a cigányok beintegrálása (ezt se úgy, ahogy sokan képzelik) ebben a rendszerben nem lehetséges.

2019. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
de hát más országokban is van a cigánysággal probléma, és nagyon hasonló, mint nálunk, ráadásul régóta. Más csoportokat is van, hogy lenéznek, mégsem lesz ennyi deviáns, és írástudatlan köztük.
2019. febr. 16. 01:26
 10/18 anonim ***** válasza:

Egyfelől más országokban máshogy nézik le nemcsak őket, másfelől ma nem trendi a hátrébb állókat segíteni. Nagy túltermelési válságok idején mindenki arra figyel, ne előzze be a másik. Mert akkor ő is ott lesz az említettek között.

Vagy mit gondolsz, miből táplálkozik a terrorizmus?

Mit gondolsz, a híres lefejező Dzsihád John ki volt? Egy mélyen lenézett, amúgy iskolázott angol arab. Ott született, ott nevelkedett, ott köpték le minden utcasarkon, ott nem kapott sehol munkát, hát betelt a pohár, és bosszút esküdött. Az IS pont jól jött ehhez. Amikor kitudódott mindez, néhány angol politikus belebukott, és az üldözése kissé alábbhagyott.

Minden deviáns viselkedés mögött keresd a tömeg szemléletét. Ha azt rendben találod, szinte biztos, hogy orvosi esetről van szó. Az óriási többségben viszont...

2019. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!