Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják rengetegen a...

Miért mondják rengetegen a francia nyelvre hogy szép nyelv?

Figyelt kérdés
Mitől szebb a francia mint mondjuk az olasz, vagy bármelyik másik nyelv? Nekem például kifejezetten nem tetszik a francia nyelv hangzása, meglepő viszont, hogy a régies francia nevek viszont tetszenek. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy ha nekem nem tetszik akkor nektek se tetsszen, csak nem értem miért mondják sokan hogy gyönyörű nyelv.

2019. ápr. 26. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Azert mert sokkal finomabb hangokat használnak mint pl az olasz vagy a magyar!
2019. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Én se tartom olyan nagyon szépnek, olyan affektálós. Szebb az olasz.
2019. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés.Szerintem valamilyen szinten a kultúrával is összekötik az emberek.A franciánál ez + elég lágy a hangzása.És a latin szókincs kicsit "elitnek" hathat.

Sok embernek nem tetszik pl. a német nyelv,mert hogy milyen durva,de hétköznapi beszélgetéseket hallgatva én nem érzem ezt a keménységet.Viszont az olasz a sok cs és tt hang miatt sokkal inkább.

Én például azt nem értem miért tetszenek sok embernek a skandináv nyelvek,amikor én csak egy azonosíthatatlan mosott maszlagot hallok.Más nyelveknél amik szintén teljesen idegenek nekem,ez nem így van.

Érdekes lenne egy tanulmány,x ember egy héten keresztül minden nap más nyelvet hallgatna.

2019. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En nem tartom szepnek. Kopkodo, krakogo, bedugult orru nyelv. .
2019. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A pálinkát is sokan szeretik, pedig szerintem borzasztó. Ilyenek vagyunk, kinek ez tetszik, kinek az.
2019. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen hozza megy hogy mindenkinek más tetszik de az emberek többségének a francia szép nyelv mivel lágyabb finomabb hangokat használnak és sok benne a latin szó és igen a német durvább nyelv ilyen szempontból ezért szeretik sokan a francia nyelvet hallgatni... mert finomabb lágyabb hangzása van persze nekem legjobban a spanyol jön be van benne finom hangok és durvább hangok is
2019. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!