Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan fordítanátok önéletrajz...

Webnyelv kérdése:

Hogyan fordítanátok önéletrajzhoz az OKJ szót angolra, németre, esetleg egyéb nyelvre?

Figyelt kérdés

Önéletrajzban meg kell adni, milyen tanfolyamokat végzett az ember. Ehhez hogyan fordítanátok le az OKJ szót, hogy az idegen nyelvű értse is, miről van szó?


(OKJ = Országos Képzési Jegyzék, de ezt szó szerint lefordítva nem biztos, hogy aki olvassa az önéletrajzot, megérti, miről van szó.)



2019. máj. 3. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

[link]

Itt megtalálod.

2019. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Országos Képzési Jegyzék (OKJ) National Qualifications Register

Ez semmit nem fog jelenteni egy kulfoldinek

Adult Education-t irnek.

2019. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Adult Education-hoz odairnam, hogy milyen tanfolyamot/szakot vegeztel.
2019. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Az EU-n belül van egy jó keretrendszer, ami a képzést elég jól besorolja, szerintem ezt kéne feltüntetni.

[link]

2019. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Liste de Formations Nationales. (Tudom, hogy beszélsz franciául, és más nyelveken is kérted.)


Julianna

2019. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
... training course
2019. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Doros ***** válasza:

Én a német fordításokban a "Nationales Register der Ausbildungsberufe" alakot használom.


Függetlenül attól, hogy a célországban nincs ilyen szervezet, a név alapján be lehet tájolni a képzést.

2019. máj. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 20. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!