Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A hollandok mennyire ertekelik...

A hollandok mennyire ertekelik, ha valaki beszeli a nyelvuket? Zavarja oket a borzaszto akcentus? Mar egesz jol beszelem es ertem a holland nyelvet, de a kiejtesem borzaszto, nem magyar embernek lett ez kitalalva :D

Figyelt kérdés

2019. máj. 12. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden kissebb nemzet borzasztóan lelkesül ha valaki beszéli a nyelvüket. Ez a magyarra is igaz. Szóval szerintem nyugodtan beszélj! Márcsak azért is, mert gyakorlat nélkül nem fejlődsz
2019. máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Értékelik és sok munkahelyen elvárás is a legalább alapszintű holland nyelvtudás. Úgyhogy nem haszontalan egyáltalán és minél többet gyakorolsz, annál jobban fog menni. Én angolul értek közel felsőfokon, beszélem is, de kemény akcentussal. Ha nagyon odafigyelek, akkor meg csak az egyesek által lenézett amerikait tudom produkálni, mivel világéletemben azt tanították (bár azt sem túl jól). Ennek ellenére nagyon szeretek angolul beszélni még akkor is, ha tudom, hogy a tökéletességtől igen messze állok :)
2019. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
A hollandoknak sem leanyalom az akcentusok angolban. Mas nemzetisegtol meg nem hallottam az akcentus kritizalast, szegyenleset, csak magyaroktol. Anyanyelvuek beletojnak milyen akcentussal beszelnek masok. Hollywood-ban is imadtak/imadjak a magyar akcentust. Amugy a hollandok 90%-a beszeli az angolt mint masodik nyelv.
2019. máj. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"a kiejtesem borzaszto"

Nem a te kiejtésed borzasztó, hanem az övék! Magyarul: a tied úgy jó, ha rossz! :))

2019. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Engem Belgiumban folyton dicsértek, hogy milyen ügyes vagyok és milyen érdekes, hogy ilyen rövid idő alatt (2 év) megtanultam hollandul. Szóval beszélj nyugodtan, büszkék és boldogok lesznek, hogy a nyelvüket tanulod! :)
2019. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!