Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most vagyok 11. -es, és...

Most vagyok 11. -es, és táncolni fogok egy végzős fiúval a szalagavatóján, ilyenkor neki illik fizetni mennyasszonyi ruhát?

Figyelt kérdés
2019. szept. 27. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Mi van?! Ez hogyan, mirol, meg egyaltalan miert jutott eszedbe?
2019. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 beko toni válasza:
52%

Szia!

Igen, sőt neki kell. Rengetegszer voltam "feltáncoló" és minden esetben a végzösők fizették ki a bocskai öltönyöm teljes bérleti díját + egyik barátomnak a palotás egyenruhát is (lányoknak ugyan úgy), (és még az after party belépőjét is álták) :) Ez így van rendjén, mivel te szívességet teszel neki ezzel, így nem várhatja el hogy egy ilyen összeget fizess ki.


Az 1.-vel meg ne foglalkozz, valószínűleg életében nem volt még szalagavató szervezés közelében (sem) vagy/és kőgazdag


ui.: Élvezd ki, az a legjobb szalagavató amit nem te fizetsz :)

2019. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Igen, a fiúnak kell, sőt illik meghívnia a szalagavatót követő vacsorára is. Nálunk fordítva volt, 6 fiunk volt, 19 lány mellé, 12 pár volt és sok lánynak külsős, vagy alsóbb évfolyamból való párja volt, nekik ugye nem kellett ruhát fizetni, de az egységes nyakkendőt igen és vacsorára is hívták őket.
2019. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Mi? Mi? Mi? De jó, hogy nekem nem kell táncolni.
2019. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Milyen menyasszonyi ruhát? :DD Nem, azt neked kell venni vagy bérelni.
2019. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem értem, most kinek van igaza...?
2019. szept. 29. 22:19
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Miért kellene fizetni a fiúnak a ruhát? Rokonod? Ismerősöd? Barátod? De még akkor sem. Nem is hallottam még ilyen hülyeséget.
2019. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Milyen sok agytröszt van itt, te szent ég! Miért kellene neki (a lánynak) fizetnie? Nem önszántából, jókedvében táncol vele, a szabadidejét áldozza rá, miért neki kellene fizetnie? Szívességet tesz, ilyenkor a fiú fizet! Nem is hallottam még olyat, hogy ilyenkor a lány saját magának fizetné ki az egyébként 30-40.000-es ruhát!
2019. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem önszántából, jókedvében táncol vele, a szabadidejét áldozza rá, miért neki kellene fizetnie?" Ha nem jókedvében teszi akkor miért mondott igent? Vissza is utasíthatta volna


Egyébként mi van ha a fiú nem önszántából táncol hanem mert az iskolában minden végzősnek kötelező, akár tetszik akár nem? Mert ilyen is van, és ebben az esetben szerintem igazságtalan lenne még pluszban több tíz ezret kifizettetni a fiúval egy olyan eseményért amin nem is akar részt venni...( mondom ezt lányként)


Amúgy kérdező szerintem még ha cikinek is tűnik kérdezz rá a fiúnál ő hogy gondolta, fizet mindent vagy teljes egészében neked kell, esetleg a felével beszáll-e a költségekbe

2019. okt. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy mindenkinek kötelező, az iskola nem kötelezhet olyan szabadidős vagy iskolai tevékenységre, amiért fizetnie kell a diáknak. És ugyan már, most érettségiztem, nincs egy éve, hogy volt a szalagavatóm, csak tudom hogy megy, higgyétek már el :D Egyébként ezt a tanároknak is tudnia kellene és az van, amit ők mondanak, miért nem kérdezed meg őket inkább?
2019. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!