Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most vagyok 11. -es, és...

Most vagyok 11. -es, és táncolni fogok egy végzős fiúval a szalagavatóján, ilyenkor neki illik fizetni mennyasszonyi ruhát?

Figyelt kérdés
2019. szept. 27. 18:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem tehetik kötelezővé


Én pont a méregdrága ruhák miatt (amit a többség kiválasztot az ráadásul egyenesen hányadék volt - sárga ing basszus)...


Na szóval én életemben nem voltam szalagavatón ( a sajátomon se!) sőt, még az érettségi ballagásomat is kihagytam. Tanévnyitó/ -záró, és egyéb marhaságokra sem mentem, baromság az egész


Az iskola meg nem kötelezheti a tanulókat különféle pénzösszegek kiadására. Ha mindent tanuló maga fizet, akkor mire szedik az "osztálypénzt"?

2019. okt. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Engem is felkértek 2 éve és teljes mértékben fizetni akarta a fiú a ruhámat, viszont én is fizettem bele 10 ezret, mivel még egy másik lányt is felkért és az ő ruháját is fizette és nem akartam hohgy túl sok legyen. Ilyenkor illik annak fizetni a ruhát aki felklért, de esetleg megegyezhettek fele-fele arányban is.
2019. okt. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem voltam aktívan részese ilyen táncos eseménynek, ezért kívülről nézve a következő képen látom a dolgot:

Szerintem ez egyedi megegyezés kérdése, hogy ki kinek tesz szívességet és ki milyen költséget vállal.

Lehet, hogy egy lány szívességet tesz a fiúknak azzal, hogy partnerként beszáll egy táncos produkcióba. De az is lehet, hogy úgy tekint az eseményre, mint pl. egy jelmezbáli szereplésre, ahol neki kell fizetni a jelmez kölcsönzéséért, ha szerepelni szeretne.

Szóval az mindig attól függ.....

Egyébként se nem a fiú, se nem a leány, aki fizet, azon egyszerű ok miatt, hogy nincs jövedelme, mivel még csak tanuló. A szülő az, aki fizet, már ha van miből. :)

2019. okt. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Aki felkér téged neki illik fizetni az ezzel járó költségeket, de van másik lehetőség is. Ha több fiú van osztályban mint lány és mindenki táncolni szeretne, akkor valakinek nem jut pár,ilyen esetben gyakran az osztálypénzből fizetik a külsősök költségeit.
2019. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!