Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátnőm anyukájának a szülina...

Barátnőm anyukájának a szülinapját ünnepeljük étterembe vele, az anyukájával és az apukájával. Mi a megfelelő etikett?

Figyelt kérdés

Étterembe megyünk és ők jönnek el értem kocsival. Na most anyukájának vettem ajándékot. A kérdésem az, hogy ezt mikor lenne célszerű átadni?

Azért ilyen specifikus a kérdés számomra mert a kocsiba nyilván nem érdemes (legalább is szerintem) de mivel nem tudom hova rakni ezért nem dughatom el nálam lesz. Mikor adjam oda mikor kíszáltunk a kocsiból? Az étterembe vacsora előtt/után? Vagy esetleg amikor visszaértünk és otthonom előtt kitettek a kocsiból? És mit érdemes ilyenkor mondani? (Tegezem)


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat! :)



2019. okt. 4. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom mi ilyenkor az etikett,én bunkó falusi paraszt vagyok,de tényleg..az ajándék méretétől függően ha nagyobb dologr

ól van szó akkor én odaadnám amikor kocsival jönnek értem,úgyis viszed gondolom magaddal,látni fogja,és mondjuk az étterembe bevinni egy nagyobb csomagot nem túl előnyös,ha kisebb dologról van szó akkor vacsora előtt adnámát az étteremben.

2019. okt. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem egy ilyet megeltem, ugyh érkezéskor az etterembe ha külön mennétek, te esetedben vacsora előtt. Megérkeztek mindenki lepakol elfoglalja a helyet stb es utana a ferj szokott mondani egy kis beszedet, felköszöntitek sorban es kesz. Autónál ne add át. Amikor sürgöldőik-forgolodik akk sem. Lesz rá alkalmad ne felj.
2019. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
HA kifejezetten nagy dologról van szó, akkor odaadod, amikor érted jönnek azonnal - és felköszöntöd: "sok boldog születésnapot Katika", ha normális méretü, akkor benn az étteremben, miután leült mindenki, ekkor lesz úgyis felköszöntve az illetö.
2019. okt. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Én is a leülésnél adnám, akkor nem kell rakosgatnod, valószínűleg a többieknél úgysem lesz ajándék. (Esetleg kérdezd meg a barátnődet, hogy ők ott fogják -e odaadni.)
2019. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!