Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Helyesen viselkedtem, amikor...

Helyesen viselkedtem, amikor egyszerre 30-40 embernek mutattak be?

Figyelt kérdés

Egy jó ismerősömmel találkoztam üzleti ügyben a háza előtt, miközben az udvaron a rokonok ünnepeltek. Egyszercsak mondta, hogy ő be akar mutatni engem mindenkinek. Behívott és mondta a többieknek, hogy “ő itt xy barátom aki segített nekem az üzletben”. Én álltam ott és mondtam hogy jó napot kívánok, kezét csókolom, sziasztok! Mert volt ott a csecsemőtől a 90 évesig mindenki! De tényleg! Nem akartam odamenni mindenkihez, nem is tudtam volna kinek mit mondjak. Aztán miután köszöntem, a házigazda megfogta a vállamat, a kezembe nyomott egy üveg italt (hogy majd igyam meg otthon) és kivezetett az udvarról a kocsimhoz.


Kellöképpen udvarias voltam? Jól reagáltam le a helyzetet?


2019. okt. 17. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Ennek a bemutatásnak nem volt semmi értelme inkább.
2019. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondhattad volna fennhangon, hogy: "Mindenkit szeretettel köszöntök", de a te megoldásod is frappáns, jó volt.
2019. okt. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20%

Ilyenkor illik mondani egy frappáns mondókát pl:

"A ló néz, a csikó lát felszívnék egy csík kólát."

2019. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!