Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy férfi és egy nő egyszer...

Ha egy férfi és egy nő egyszerre érnek egy ajtóhoz mi a teendő?

Figyelt kérdés

4 lehetséges eset van


1. Nő félreáll, férfi kinyitja a nő előtt az ajtót, ez természetes


2. Nő félreáll, férfi kinyitja az ajtót és bemegy, ilyenkor a férfi bunkó, mert nem nyitotta ki a nőnek az ajtót


3. Férfi félreáll, nő kinyitja a férfinak az ajtót, ilyen nem létezik, de ha mégis megtörténne, akkor is a férfi lenne a bunkó, mert mégis hogy képzeli, hogy egy nőtől azt várja hogy kinyissa előtte az ajtót


4. Férfi félreáll, nő kinyitja az ajtót és bemegy, férfi bunkó, mert nem nyitotta ki az ajtót a nőnek


Kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban?



2018. máj. 27. 23:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Mivel gondolom idegenekről van szó, a másodikra gondolnám azt hogy bunkó, a többi meg semleges, nem jutna eszembe semmi. De amúgy az egész attól is függ, hogy az illetők hány évesek.
2018. máj. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem ismerik egymást, k u rvára mindegy, hogy melyik történik, az megy be előbb valószínűleg, amelyik kinyototta az ajtót, és nem lesz tőle egyik sem bunkó.
2018. máj. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

Egyenjogúság van, ugye.

Plusz sok helyen csak úgy tudod kinyitni az ajtót, ha bele is állsz (rugós ajtók).

Amúgy normálisan: aki kinyitotta az ajtót, az megy rajta először át, és ha kell, nyitva tartja a másiknak.

2018. máj. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire udvarias vagyok is, el tudok képzelni más esetet is, ha mondjuk a nő nem áll félre, hanem határozottan benyit és a pacák bármennyire is szeretne megfelelni a sztereotípiáknak, egyszerűen nem jut el odáig, hogy udvariaskodhasson.

Azt ugye mégsem teheti, hogy félrelöki a nőt, hogy aztán előreengedhesse.

Szerintem már csak zavarában sem nyomakodna, hanem a mai felgyorsult világ tempójához alkalmazkodva egyszerűen elhúzódna és hagyná a nőt, tegyen kedvére, amit akar.

Amiről te írsz, az már egy bizalmas viszony vázolása, amikor ismerősök között természetes, hogy van valamilyen kontaktus és a nő joggal számít arra, hogy lovagias viselkedésben lesz része és erre módot, lehetőséget is ad. de idegenek között manapság ez ritkaság, az emberek kevés figyelmet szentelnek azokra, akiket nem ismernek, így hát szerintem a te változatodból egyik sem következik be, bár mindegyiknek van valamilyen esélye.

Egyébként minden férfi volt már figyelmetlen, őszintén bevallom, velem is megesett már, hogy csak mentem előre, nem nézve sem jobbra, sem balra, de ettől még kár bunkónak titulálni az illetőt, hibát mindenki követ el, még ha kellemes és empátiával rendelkező, minden szempontból megfelelő személy.

Lehet egyszerű figyelmetlenség, amiből kár messzemenő konklúziót levonni.

2018. máj. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ilyen egyszerű a helyzet.

Velem már volt olyan, hogy egy automata ajtónál udvariasan előre engedtem egy nőt - erre fogta, és az orromra akarta csapni az ajtót. Még morgott is hozzá valamit.

Attól függetlenül, hogy egy hatalmas bunkó volt, 2-féle dolgot várhatott tőlem:

- nyissam ki az ajtót, menjek ki rajta, és tartsam neki,

- vagy pedig csapjam ki az ajtót, és majd ő kimegy, mielőtt becsukódna. Aztán vagy tartja nekem, vagy nem.


Sajnos az egyenjogúság sok nő fejében úgy alakul, hogy igen, egyenjogúság - de azért a férfinak kötelességei vannak.

Ja, és az egyenjogúság azt is jelenti, hogy most már nők is lehetnek bunkók.

2018. máj. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

3.

azárt engedjen már be a nő .... ennyi tisztelet sztem jár nekünk, férfiaknak

2018. máj. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem bonyolult az élet.
2018. máj. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
5.eset: egyszerre csapnak a kilincsre, megpróbálnak egyszerre benyomulni, a férfi elgáncsolja a nőt, a nő esés közben bodicsekkel próbál előnyhöz jutni, sikerül is, majd négykézláb egymás hegyén-hátán mégis bejutnak.
2018. máj. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, a lepontozók már itt vannak.

Csak tudnám, hogy miért nem írnak?

Bár sejtem... és lehet, hogy jobb is így.

2018. máj. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ attól, hogy milyen ajtóról van szó, és hogy kifelé, vagy befelé mennek rajta.

Ha befelé mennek és idegenek egymásnak, akkor a férfi nyitja az ajtót (mindig ő nyitja), benéz, illetve az ajtóban marad, tartva azt és beengedi előre a hölgyet. Ha a nő a férfi partnere, akkor mindig a férfi lép be először az ajtón és beinvitálja a hölgyet.

Kifelé pedig mindig a hölgynek nyitjuk az ajtót és a férfi úgymond kivezeti. Ha ismeretlenek, a férfi az ajtót tartva kiengedi.

2018. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!