Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hiogy viseled, ha letegeznek?

Hiogy viseled, ha letegeznek?

Figyelt kérdés

35/N vagyok, és lépten-nyomon letegeznek. Az igaz, hogy általában fiatalabbnak néznek, de látszik, hogy nem vagyok tini: Tegnap egy külföldi csoprotot kísértem egy faluban, találkoztunk a polgármesterrel. Elköszönök, mondom viszontlátásra, mire ő: szia. De ez csak kiragadott eset, mert menetközben más is letegezett, akit én sosem láttam és magáztam (az is férfi volt).

Ti hogy reagáltok? Ha szülőm korú is valaki, én vissza szoktam tegezni, vagy rákérdezek: akkor most tegeződünk?


Tegnap életemben először találkoztam öcsém barátnőjének anyjával, egyből letegezett. De legtöbben nem ajánlják fel viszont. Lehet amúgy, hogy egyedi, hogy engem ilyen sűrűn letegeznek.


2010. júl. 22. 09:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%
Én elviselem, ha téged letegeznek. :)
2010. júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Bocsnánat; mármint Magát, úgy értettem. :)
2010. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Én is 35 éves vagyok de engem jobban zavar ha lemagáznak a tegeződés nekem inkább természetes
2010. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Én szeretem ha tegeznek, sokkal könyebb lenne az élet, ha megszűnne ez hülye európai magázódás, mert sok nézeteltérésre ad okot. Miért nem lehet tegezve tisztelni valakit? Pl én apámat magázom, anyámat tegezem, de ha azt akarom kérdezni, hogy jönnek-e pl, akkor nem tudom mit mondjak "jöttök" vagy jönnek maguk".
2010. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Pesten nem nagyon szokás letegezni, de vidéken ez így természetes, pár éve költöztem egy kis faluba, először rettentő furcsa volt, hogy mindenhol /boltban, hivatalban stb/ letegeznek, de aztán megszoktam és Én is tegezéssel indítok mostmár. Bár a minap nyílt egy új közért és az eladólány csípőből letegezett, /pedig a lányom lehetne/ azt még nehezen emésztettem meg. Fiatalos szülő vagyok, 2 menyem van, Ők is próbálkoztak, de az elején tisztáztam velük, hogy hiába kicsi a korkülönbség közöttünk ezt azért mégse.
2010. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nekem már 14 éves koromban is mondta pár nyolcéves, hogy csókolom, vagy "tessék arrébb menni!". Kimondottan rosszul esett. Nemrég egy kb 16 éves srác mondta "El tetszett ejteni". ELmondtam neki, én nem vagyok olyan öreg. Engem inkább tegezzenek, mint magázzanak. (Az idősebbek persze magáznak, férfiak, a boltban, pár tanár stb.)


24/L

2010. júl. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Jól viselem.Nem nagyon érdekel,ki hogy szólít meg,mert szerintem magázva is elküldhetnek a ....anyámba.Lehet tisztelni így is úgy is...és fordítva is igaz ez.A gyerekem férje,felesége pedig tegezhet,mivel családtag...nehogy már még nekik is magázni kelljen.
2010. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
42 éves nő vagyok. Szívesen tegeződöm ismerősökkel, akkor is, ha sokkal fiatalabbak, mint én. (pl lányom barátnői). De azt nehezen viselem, ha bemegyek egy boltba és a lányom korabeli eladó odaszól, hogy szia, mit kérsz. Ezt tiszteletlenségnek tartom.
2010. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
én még úgymond a tegezős korhatáron belül vagyok (20 év), de zavar, ha hivatalos helyzetekben tegeznek (pl. egyetemi tanárok). persze ha tegezve szól az emberhez valaki, azt illik visszategezni, de néha tényleg kényelmetlen...
2010. júl. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem is folyton letegeznek, és nagyon-nagyon idegesít. Ilyenkor visszakérdezek, hogy elnézést, nem tudtam, hogy tegeződünk. Múltkor pl. a villamoson egy 45 körüli nő szólt, hogy "kislány, átadod a helyed? Vagy biztos fáradt vagy." Mondom. 1. nem kislány vagyok, hanem férjes asszony. 2. 16 óra munka után igenis fáradt vagyok.
2010. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!