Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hiogy viseled, ha letegeznek?

Hiogy viseled, ha letegeznek?

Figyelt kérdés

35/N vagyok, és lépten-nyomon letegeznek. Az igaz, hogy általában fiatalabbnak néznek, de látszik, hogy nem vagyok tini: Tegnap egy külföldi csoprotot kísértem egy faluban, találkoztunk a polgármesterrel. Elköszönök, mondom viszontlátásra, mire ő: szia. De ez csak kiragadott eset, mert menetközben más is letegezett, akit én sosem láttam és magáztam (az is férfi volt).

Ti hogy reagáltok? Ha szülőm korú is valaki, én vissza szoktam tegezni, vagy rákérdezek: akkor most tegeződünk?


Tegnap életemben először találkoztam öcsém barátnőjének anyjával, egyből letegezett. De legtöbben nem ajánlják fel viszont. Lehet amúgy, hogy egyedi, hogy engem ilyen sűrűn letegeznek.


2010. júl. 22. 09:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

tegnap 23:50,

Tetszik ez a szöveg! Én is alkalmazni fogom!

2010. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
A 23:50-eshez: egyszer valahol kitöltöttem felelőtlenül egy lapot, és az elektronikai cégtől felhívtak, hogy nyertem egy ajándékcsomagot, csak el kell mennem egy előadásra, stb., stb., ismeritek. Nem is ez a lényeg, hanem hogy végig Zsuzsika így, Zsuzsika úgy hívott. Na, én meg ezt utálom. Úgyhogy egy ponton közöltem: kérem, ne hívjon így, mert nem bírom elviselni. Mire ő: azt gondolta, megteheti, mert olyan fiatalos a hangom. Mire én: az lehet, hogy a hangom fiatalos, de a Zsuzsikát nem szeretem. Hallottam a hangján, hogy kiakad, de nem érdekelt. Nem szeretem, mikor valaki ilyen finom pszichés eszközökkel maga alá akar gyűrni.
2010. dec. 30. 22:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!