Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A kérdésem nem kamu! Csillám...

A kérdésem nem kamu! Csillám az emberek véleményére vagyok kíváncsi. A lopás (multi üzletláncok) valóban olyan nagy bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Példa: Ha van egy adott illető, aki amúgy az élet különböző területein tisztességes, dolgozik, segítőkész, nem csal, emberektől nem lop, nem hazudik, viszont a milliárdos üzletláncoktól lop, akkor az mennyire számít tisztességtelennek?

Pl bemegy az Auchanba bevásárolni, de nem vesz meg mindent mert 1. borzasztóan túlárazottnak tartja, szerinte lopás (többszáz százalékos profit) a multik részéről 2. ő egyénileg nem árt ezzel senkinek, főleg az üzletláncoknak nem.

Pl: bemegy az illető az xy nevezett nemzetközi üzletlánc lokális boltjába, vesz 10.000ft értékre élelmiszert, viszont a táskájába is tesz húst, tonhalat, konzerveket.

Itt nem a lebukasról van szó, mert tegyük fel, hogy az őrök nem jönnek rá, hogy a boltból éppen lopnak/tak.

Miért számít ez olyan nagy bűnnek, mikor ezek az üzletláncok az esetek 90%ban nem etikusak. Az üzletláncoknak ezzel a piti bűnözéssel nem ártanak.

Emberektől lopni szerintem bűn, és morálisan helytelen.

Kérem a kedves kommentelőket fejtsék ki véleményüket a témáról!

A kérdésem nem provokatív szándékú, valós kíváncsiság hajtott a kérdés feltételére.



2020. jan. 25. 19:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pedig meglátok, egy termékeket aminek sokallom az árát, akkor nem szólok az üzletvezetőnek, mert azzal nem fogok elérni semmit"

Na látod, akkor én sem szólok a nejlonzacskód miatt, csak elcsórom a tárcád, hisz általad megideologizáltan ez nem olyan nagy bűn.


"Honnan veszed azt, hogy a többi vásárló közvetve szenvedi meg?"

Mivel minden potenciális veszteség be van építve az árba. Minél inkább nőne a lopások száma, annál többet kéne a tisztességes embereknek fizetni ugyanazért a termékért.


"Szerinted az 50% arleszallitassal nem profitálnak?"

Van hogy igen, van hogy a minél nagyobb veszteséget próbálják elkerülni egy potenciálisan a nyakukon maradó vagy romlandó termékből. De ez hogy jön ide?

2020. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Vonulj ki a dzsungelbe és egyél amit ott találsz!
2020. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Ki kényszerít arra h teljes áron megvedd a ruhát? Kivárhstod a 70%os leárazást és akkor bűncselekmény nélkül olcsón jutsz hozzá.
2020. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Abszolút megértem a ti nézőpontotokat, és egyetértek velük, ám nem igerem, hogy mindig ezeket a módszereket fogom alkalmazni.

Azt nem értem, hogy miért kell minden egyes általam felvetett szempontnak ellenállni. Szerintem igenis felsoroltam egy jópár érvet a szempontom alátámasztásaképp.

Ki hogy látja:)

Köszönöm a válaszokat:)

2020. jan. 25. 20:39
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ezt hívják úgy, hogy öntörvényű vagy.

Menjél diktátornak, azok ilyenek.

Vagy tömeggyilkosnak, azok is.

Azt is meg tudnád indokolni ennyire, mint ezt.

2020. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem igenis felsoroltam egy jópár érvet a szempontom alátámasztásaképp"

Az a baj hogy az összes szempontod a te szubjektív nemtetszéseden alapszik, ami viszont objektíve nem sokat jelent.

2020. jan. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
A kizsákmányolás pont úgy működik, hogy te soha nem fogsz tudni a gazdagabbtól lopni. A multi a beosztottjain veri le a veszteségeit. Vagy egy az egyben levonják a fizetésükből, vagy kirúgják a biztonsági őrt, vagy eleve bele van kalkulálva az árakba/bérekbe a lopások összértéke. Vagyis amikor lopsz, tulajdonképpen a többi vásárlót és egyúttal magadat is meglopod, rosszabb esetben az egyik pénztáros a havi béréből nem tud majd hó végén kaját venni a gyerekeinek, vagy kirúgnak valakit. Ez a gond azzal amit teszel. A multiknak azzal tennél rosszat, ha helyi kiskereskedőktől vásárolnál.
2020. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Értékelem a válaszod, végre egy normális észérvekkel megfogalmazott építő kritika/használható információt közlő válasz

Téveszme, hogy a dolgozók fizetésébõl vonnák le a lopott áru értékét (legalábbis én így tudom, de utánanézek)

Az viszont lehetséges, hogy az árba már bele vannak kalkulálva az esetleges veszteségek.

Az én esetemben azonban nem hiszem, hogy kirugatasra kerülne a biztonság őr, hiszen nem orbitális értékű termékeket viszek haza.

Én így "lázadok" a kizsákmányolás ellen, ha ezt lehet lazadasnak nevezni, habár kétlem.

Előző válaszolonak pedig: igaz, ez az én szubjektív véleményem, és szempontrendszerem, de vannak jogos érveim (szerintem).

2020. jan. 25. 21:52
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Öltözz fel a segélyszervezeteknél.

Illetve az utcára kitett ruhákból lomtalanításkor.

2020. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Te pedig támogasd a penzedbol a fast fashion brandeket és legyél fogyasztó. Úgyis ez a norma.
2020. jan. 25. 23:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!