Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A kérdésem nem kamu! Csillám...

A kérdésem nem kamu! Csillám az emberek véleményére vagyok kíváncsi. A lopás (multi üzletláncok) valóban olyan nagy bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Példa: Ha van egy adott illető, aki amúgy az élet különböző területein tisztességes, dolgozik, segítőkész, nem csal, emberektől nem lop, nem hazudik, viszont a milliárdos üzletláncoktól lop, akkor az mennyire számít tisztességtelennek?

Pl bemegy az Auchanba bevásárolni, de nem vesz meg mindent mert 1. borzasztóan túlárazottnak tartja, szerinte lopás (többszáz százalékos profit) a multik részéről 2. ő egyénileg nem árt ezzel senkinek, főleg az üzletláncoknak nem.

Pl: bemegy az illető az xy nevezett nemzetközi üzletlánc lokális boltjába, vesz 10.000ft értékre élelmiszert, viszont a táskájába is tesz húst, tonhalat, konzerveket.

Itt nem a lebukasról van szó, mert tegyük fel, hogy az őrök nem jönnek rá, hogy a boltból éppen lopnak/tak.

Miért számít ez olyan nagy bűnnek, mikor ezek az üzletláncok az esetek 90%ban nem etikusak. Az üzletláncoknak ezzel a piti bűnözéssel nem ártanak.

Emberektől lopni szerintem bűn, és morálisan helytelen.

Kérem a kedves kommentelőket fejtsék ki véleményüket a témáról!

A kérdésem nem provokatív szándékú, valós kíváncsiság hajtott a kérdés feltételére.



2020. jan. 25. 19:11
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, kérdező, hogy ha emberek között szeretnél élni, akkor be kell tartani az emberi szabályokat.

Az egyik a "ne lopj".

A törvényekben még az is szerepel, hogy tolvajtól is tilos lopni: vagyis, ha rajtakapnak, akkor a tolvaj még a börtönben is visszakapja a tulajdonát (persze akkor, ha tényleg az övé volt. Ha nem az övé, akkor a jogos tulajdonos kapja vissza, ha kideríthető).

Ha nem akarod a multikat támogatni, akkor ne vegyél tőlük semmit.

Így ugyan drágábban jössz ki majd, de ez megéri.

2020. jan. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Igen, igazad van, vannak alapvető társadalmi szabályok amiket többé kevésbé betartanánk az emberek.

A multikat nem akarom támogatni, de annyi pénzem nincs, hogy ne multiktol vásároljak, és CSAK etikus - fair trade termékeket vásároljak.

Még rengeteg olyan emberi szabály van amit sokan nem tartanak be...sajnos.(engem beleértve)

Országok vezetői nem tartanak be alapvető szabályokat, akkor én miért tartsam be őket?

Persze, tisztában vagyok vele, hogy ez engem minősít, de kinek ártok a magartasommal és világszinten mennyire káros a környezetemnek ez a megnyilvánulás részemről (lelkiism félretéve)?

2020. jan. 26. 00:36
 33/41 anonim ***** válasza:
47%
Értem, hogy mire céloz a kérdező. Én például teljesen másként viszonyulok a húsvér természetes emberekhez, mint a már önálló életet élő jogi személyekhez. A multik bántják csak igazán a szemem. De én tudnék is felhozni számokat, vádakat ellenük. A kérdezőnél olyan vérszegény önigazolásnak tűnik az egész koncepció.
2020. jan. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Onigazolas ez teljes mértékben. De nem téves teljes mértékben az állításom/véleményem.
2020. jan. 26. 01:02
 35/41 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Én így "lázadok" a kizsákmányolás ellen, ha ezt lehet lazadasnak nevezni, habár kétlem."


Ezt lopásnak lehet nevezni, bármilyen ideológiát is próbálsz ráhúzni. És legkevésbé sem tetszik, hogy én, aki tisztességesen dolgozok azért, hogy eltartsam a családomat, fizetem meg azt, hogy te lopsz. Nem a multitól lopsz, hanem az ott vásárlóktól és dolgozóktól. Ha valamire nincs pénzed, akkor 1. nem veszed meg, 2. elmész dolgozni és megkeresed az árát.

2020. jan. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 TappancsMancs ***** válasza:
Kívánok neked sok sikert, de nem tudom mennyire van esélye.
2020. jan. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Te most konkrétan mentegeted azokat a tirpák bunkókat akik bemennek és zabálják a csokit meg isszák a kólát "mee ezeknek úgyis sok vaa". Igazi tarack gyökér mentalitás.
2020. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

# 37


…. és még akkor finoman fejezted ki magad! ;-))

2020. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk lopsz, ne a multiktól, ugye tudod?

Ők egy laza csípődobással átárazzák ránk a kért, amit okozol.

2020. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
32%

Ez sok minden fügvénye, hisz egy végtelen mély s komplex formát akarsz definiálni.

Az egyén mennyire tiszta, mennyire van tudatában e dolognak valódi mibenlétével, s hogy e mibenlét milyen. Pl vannak cégek, amik vezetői nagyon tisztességtelenek, nagyon erősen a rossz oldalon állnak a önzőség-szolgálat skálán.


Általánosítva nem baj, tegye.

2020. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!